Вартість проїзду у міському транспорті Києва становитиме від 6 гривень 30 копійок за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою і 8 гривень за разову поїздку. Нова ціна на проїзд почне діяти з 14 липня.

Про це повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації з посиланням на заступника голови КМДА Дмитра Давтяна.

Вартість проїзду, Київ, новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media

За словами Давтяна, КМДА встановлює «максимально низьку вартість проїзду саме для киян, які користуються транспортом постійно, а 8 гривень платитимуть пасажири, що користуються міським громадським транспортом іноді або гості столиці».

У свою чергу начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський повідомив, що для постійних пасажирів метрополітену, користувачів безконтактних карток вартість проїзду зросте на 1,3-1,5 гривні.

Для постійних пасажирів вартість поїздки у метро підвищиться на 1 гривню 30 копійок у проїзних і на 1 гривню 50 копійок при поповненні карти метро на 50 поїздок, відносно сьогоднішньої вартості у 5 гривень. Усі пільги для соціально вразливих категорій населення, а таких у метрополітені 23, збережені,
– розповів глава КП «Київський метрополітен».

Він додав, що кошти від зміни тарифу будуть скеровані на 2 основних напрямки: оплату енергоресурсів, які подорожчали, і наближення зарплати на підприємстві до середніх показників у Києві.

«Із 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 рази, вартість дизельного пального – у 1,5 рази, вартість шин – у 1,5 рази, індекс споживчих цін за вказаний період (2015-2017 рік) становить 183%», – підкреслив Давтян.

Він наголосив: наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро – 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн.

«Тобто нинішнє зростання є компромісним, і воно менше від необхідного», – зазначив заступник голови КМДА.

Проїзд громадським транспортом для пенсіонерів, ветеранів АТО, чорнобильців та інших пільгових категорій населення проїзд залишиться безкоштовним.

Вартість разового проїзду у київському метрополітені збільшиться до 8 гривень 

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube