У Києві на Байковому кладовищі вандали осквернили могилу видатної української поетеси Лесі Українки, вкравши з пам’ятника бронзові гірлянди.

Про це повідомив глава Національної спілки письменників України (НСПУ) Михайло Сидоржевський.

Лесі Українки, вандали, осквернили могилу, Україна, новини

З могильного пам’ятника поетеси вкрали бронзові гірлянди. Національна спілка письменників України має намір звернутися із заявою до поліції.

«25 лютого — День народження Лесі Українки. Напередодні, як і в попередні роки, до її могилі на Байковому кладовищі прийшли письменники, працівники Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, шанувальники таланту Лесі. І буквально остовпіли побачивши сплюндрований пам’ятник великій поетесі. Від величних бронзових гірлянд, які з усіх боків прикрашали пам’ятник, залишилися лише металеві штирі «, — написав він у Facebook.

За словами Сидоржевського, НСПУ має намір звернутися з відповідною заявою до поліції, а також проситиме Міністерство культури відновити пам’ятник.

Лесі Українки, вандали, осквернили могилу, Україна, новини

Вандали вкрали бронзові гірлянди з пам’ятника. Фото: Михайло Сидоржевський / Facebook

Нагадуємо, бронзові гірлянди з пам’ятника на Байковому кладовищі крадуть не перший раз. Минулої весни був подібний випадок. Тоді поліцейські затримали вандала. Чоловік здав викрадені прикраси в металобрухт за 300 гривень.

Могила Лесі Українки — пам’ятник історії національного значення. У 1939 на могилі встановили надгробний бронзовий пам’ятник на гранітному постаменті роботи скульптора Галини Петрашевич.

Читайте: «Космический Апокалипсис»: к Земле приближается гигантский астероид

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube