Президент Латвії Раймондс Вейоніс у понеділок, 2 квітня, затвердив переведення шкіл національних меншин на латиську мову навчання, повідомила прес-служба президента.

новини, Україна, Бегемот, Бегемот медиа, влада, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, Раймондс Вейоніс, Латвія, нацменшини, школа, латиська мова

Президент Латвії Раймонд Вейоніс затвердив перехід шкіл національних меншин на латиську мову. У початковій школі державною мовою вкладатиметься половина предметів, а в останніх класах — усі.

Він відзначив, що навчання в середній школі латиською мовою забезпечить однакові можливості для всієї молоді отримати якісну освіту і побудувати своє життя у Латвії. «У дітей, як і раніше, буде можливість вивчати предмети, пов’язані з національними меншинами, їхньою ідентичністю і культурою», — додав Вейоніс.

Реформа передбачає, що дошкільна освіта в країні залишиться білінгвальною. У початковій школі 50 відсотків предметів викладатимуться латиською мовою, в 7-9 класах — уже 80 відсотків. У 10-12 класах навчання буде проводитися тільки латиською мовою, за винятком предметів, пов’язаних з рідною мовою нацменшини (рідна мова та література).

Перехід до цього буде забезпечений поступово. У 2019-2020 навчальному році 80 відсотків навчання державною мовою в основній школі необхідно буде забезпечити тільки в 7-х класах, в 2020- 2021 роках — в 7-х та 8-х класах, а в 2021-2022 навчальному році — вже на всьому кінцевий етапі основної школи. У середній школі в 2020-2021 навчальному році повністю державною мовою навчатимуться учні 10-11-х класів, через рік — всіх класів.

Раніше заступниця держсекретаря міністерства освіти та науки Латвії Гунта Арая повідомляла, що в 2018-2020 роках на підтримку та додаткове навчання педагогів виділено 3,6 мільйона євро, інформує латвійське інтернет-видання Delfi. З фондів Євросоюзу планується отримати близько 3,3 мільйона євро на навчання восьми тисяч педагогів, які працюють в навчальних закладах нацменшин.

ИСТОЧНИК http://www.dw.com/

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube