У Львові маршем відзначили 75-ту річницю створення дивізії СС «Галичина». Як пише ZAXID.NET, хода минула без партійної символіки.

 дивізії СС "Галичина", Львів, новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media

За словами одного з організаторів маршу Святослава Сірого, в марші взяли участь представники добровольчих батальйонів «Азов», ДУК «ПС», батальйону «ОУН», батальйону «Карпатська Січ», батальйону «Айдар», а також низки громадських організацій. Він додав, що вважає цей день одним із днів українського добровольця і днем пам’яті про галицьку, українську лицарську військову традицію.

ZIK зазначає, що, як уточнили організатори, спочатку акція під назвою «Марш Величі Духу» планувалася на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, але влада міста не дозволила проводити захід там.

Саме святкування дати заснування дивізії «Галичина» викликає дискусії в українському суспільстві. Зокрема, проведення заходу розкритикував директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Річниця створення ваффен-СС дивізії «Галичина» — не свято для українців. В німецьких і радянських арміях у Другій світовій українці сприймалися однаково — як гарматне м’ясо», — написав він у Facebook.

До заходу долучилися добровольці російсько-української війни, націоналістичні організації, громадські активісти та політики. Проте на Марші не було жодної партійної символіки.

По завершенню Маршу біля пам’ятника Степанові Бандері виступив із концертом рок-гурт «Кому вниз».

Учасники заходу несли перед собою банер із написом «Не згасне полум’я слави».  Протягом усього Маргу вони скандували гасла: «Галичина» – дивізія героїв», «Шухевич, Бандера – герої України», «Стережись чужинець, тут господар українець» та «Україна понад усе».

Також організатори дійства вручили цінні подарунки школярам, які перемогли у конкурсі малюнків до 75-річчя дивізії «Галичина».

Напомним, дивизия «Галичина» была сформирована 28 апреля 1943 года. Она состояла преимущественно из украинских добровольцев, проживавших на территории дистрикта «Галичина» и Генеральной губернии.

Дивизия входила в состав войск СС нацистской Германии, а в апреле 1945 года была формально включена в состав Украинской национальной армии.

ИСТОЧНИК ВГОЛОС

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube