Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова порівняла лист кандидатки у президенти РФ Ксенії Собчак до українського посольства з проханням про дозвіл на в’їзд у Крим із «дозволом піти в туалет».

Про це вона сказала, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу, йдеться на сайті російського МЗС.

Марія Захарова, дозвіл на в’їзд, МЗС РФ, Собчак, Україна, новини

«Усе це нагадало мені дуже кумедну історію другої половини 2000-х. Я тоді працювала в Постійному представництві Росії при ООН у Нью-Йорку. Було засідання Ради Безпеки за участі глав держав.

Від американської сторони у ньому брав участь колишній Президент США Джордж Буш-молодший, який сидів за столом у залі Радбезу ООН і під час засідання щось скрупульозно записував на аркуші паперу. Фотокореспондент одного із західних агентств навів свій об’єктив на цю записку. На фотографії, що потрапила потім в мережу, було видно, як колишній Президент США Буш-молодший питав у свого радника Кондолізи Райз, чи можна йому піти в туалет. Кожен питає дозволу з того приводу, який вважає для себе актуальним», – сказала Захарова.

6 березня Ксенія Собчак повідомила, що надіслала лист до посольства України в Росії з проханням дозволити їй в’їзд до Криму через територію України.

Міністр закордонних справ України назвав це політичною шизофренією.

18 жовтня 2017 року Собчак офіційно оголосила про намір брати участь у президентських виборах в сусідній Росії. Собчак стверджувала, що не проводитиме передвиборчу агітацію в анексованому Криму. Вона заявляла, що, анексувавши Крим, Росія порушила міжнародні зобов’язання.

Собчак також вважає, що Києву і Москві необхідно провести спільний референдум про статус анексованого Криму.

Вибори президента Росії планують провести 18 березня 2018 року – в річницю анексії Криму.

Президент України Петро Порошенко закликав світову громадськість не визнавати результати майбутніх виборів президента Росії в окупованому Криму. Верховна Рада також закликала Раду безпеки та Генеральну асамблею ООН, ОБСЄ, Європейський союз, НАТО, міжнародні організації, іноземні парламенти та уряди не визнавати легітимність російських виборів в Криму.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube