Сейм Польщі ухвалив законопроект, що стосується заборони пропаганди так званої «бандерівської ідеології». Про це повідомляє польське видання Do Rzeczy.

Зазначається, що законопроект був запропонований рухом Kukiz’15.

бандерівської ідеології, Сейм Польщі, кримінальна відповідальність, Україна, новини

За невизнання таких «злочинів» передбачений штраф або позбавлення волі на строк до трьох років.

«Фракція Kukiz’15 представила свій проект більше року тому, і певний час він був заморожений. Депутати мали взятися за нього в листопаді, однак в останню мить був знятий з порядку денного. Згідно з неофіційною інформацією, тоді йшлося про те, щоб не вносити ще більшу напруженість у відносини Києва та Варшави напередодні візиту президента Польщі Анджея Дуди в Україну», — йдеться у повідомленні.

UWAGA❗Sejm właśnie przegłosował nasz projekt ustawy zakazujący propagowania banderyzmu i podważania zbrodni ludobójstwa na Wołyniu dokonanej przez oddziały ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA. Dopięliśmy swego! Podajcie dalej! pic.twitter.com/VwmaCHQuhC

 

Зокрема, ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

Крім того, за невизнання таких «злочинів» передбачений штраф або позбавлення волі на строк до трьох років.

Нагадаємо, 24 січня прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, про підтримку ідею повної заборони організацій, що пропагують тоталітаризм. За словами Моравєцького, польська держава не повинна демонструвати ні найменшої толерантності до «гітлерівської, нацистської, фашистської або комуністичної символіки».

ИСТОЧНИК ТИЖДЕНЬ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube