Інтерв’ю Юлії Скрипаль, дочки екс-офіцера російської розвідки, яка поспілкувалася зі ЗМІ вперше після отруєння, посилює занепокоєння щодо її ситуації.

Про це йдеться в коментарі прес-аташе посольства РФ у Великобританії за 23 травня.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Росія, Британія, Інтерв'ю Юлії Скрипаль

Для посольства РФ у Великобританії «очевидно», що у ролику, у якому вперше після отруєння було показано дочку екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля Юлію, вона зачитувала заздалегідь написаний текст.

«Показаний ролик лише посилює нашу стурбованість щодо умов, у яких її утримують. Цілком очевидно, Юлія зачитувала заздалегідь написаний текст. Навіть більше, з огляду на цілу низку зворотів, це був переклад з англійської, причому оригінал було складено носієм мови. Опубліковані власноручні листи Юлії на двох мовах підтверджують це враження», – заявив дипломат.

За його словами, «з усією повагою до приватного життя Юлії та інтересів її безпеки, відеоролик не звільняє владу Великобританії від зобов’язань за консульськими конвенціями».

«На Сполученому Королівстві лежить обов’язок дати нам можливість поспілкуватися з Юлією напряму, щоб переконатися, що її не утримують проти її волі і що вона не робить заяв під тиском. Поки що в нас є всі підстави підозрювати зворотне», – ідеться в заяві.

23 травня Reuters опублікувало фрагменти інтерв’ю з Юлією Скрипаль, згодом додавши до текстової інформації відеоряд із постраждалою. Вона зізналася, що вважає своє одужання «надзвичайно повільним і болісним», а саме отруєння – що воно перевернуло її життя «догори ногами».

Reuters уточнює, що дочка Сергія Скрипаля сама зв’язалася з агенцією через поліцію. Вона спілкувалася «із таємного місця в Лондоні», оскільки перебуває під захистом Великобританії.

66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня.

Слідство з’ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент «Новачок». Росія цю інформацію заперечує.

29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль отямилася й почала розмовляти. 9 квітня її виписали з лікарні. Від послуг посольства РФ Скрипаль відмовилася.

17 травня Скрипаля в лікарні допитали детективи. 18 травня стало відомо, що його виписали з лікарні.

ИСТОЧНИК Гордон

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube