У Росії в неділю, 22 квітня, у зв’язку з блокуванням Telegram пройшла акція на підтримку вільного інтернету. О 19:00 за московським часом тисячі росіян випустили з вікон квартир паперові літачки.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, блокуванням Telegram, Росія, вільний інтернет, Росія

Після блокування месенджера Telegram тисячі росіян відгукнулися на заклик Павла Дурова і приєдналися до акції на підтримку вільного інтернету.

Напередодні засновник Telegram Павло Дуров опублікував інструкцію, як зробити паперовий літачок. При цьому він закликав всіх учасників акції по її закінченні спуститися у двори і прибрати свої літачки.

«Цей тиждень ми боролися не з Роскомнадзором або ФСБ. Ми боролися за цифрове майбутнє Росії. Вільний інтернет і кінцеве шифрування — невід’ємні частини цього майбутнього. Жодна розвинена країна не блокує месенджери за відмову видати спецслужбам ключі шифрування. Скасування права на конфіденційність — ліки, які небезпечніші за саму хворобу», — написав Дуров на своїй сторінці в соцмережі.

Аналогічну акцію Дуров призначив на 29 квітня.

16 квітня 2018 року Роскомнагляд почав блокувати доступ до Telegram на території Росії. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.

Читайте: Telegram у РФ: Посипалося все уявлення ФСБ про свою могутність, просто накрилося мідним тазом

Власник Telegram Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати Telegram. Він пообіцяв, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій користувачів. Водночас він визнав, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).

Роскомнагляд для повної заборони месенджера заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інших організацій, що мали доступ до тих самих серверів.

19 квітня Дуров повідомив, що Telegram і далі залишається доступним російським користувачам. Він також подякував тим, хто «бере участь у цифровому опорі».

22 квітня Роскомнагляд заблокував низку IP-адрес компанії Google.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube