У Швеції набрав чинності новий закон про сексуальні злочини, за яким секс без явної згоди буде вважатися протиправним.

секс, згода, Швеція, злочин, намір, жарти, письмова згода, зґвалтування

Згідно з новим законом, учасники статевого акту повинні погодитися на нього усно або чітко продемонструвати своє бажання в ньому брати участь. При цьому пасивність не буде розглядатися як згода, – передає УНІАН.

“Секс буде розглядатися як злочин, якщо він не був добровільним з боку обох партнерів, незалежно від того, чи застосовувалося насильство чи погрози”, – підкреслюють місцеві видання.

Також, згідно із законом, тепер не потрібно буде доводити намір для серйозних сексуальних злочинів. Таке правило означає, що передбачуваний злочинець може бути засуджений, навіть якщо він не мав наміру зґвалтувати людину.

Мінімальний термін покарання за зґвалтування з обтяжуючими обставинами, а також стосовно дітей, підвищиться з 4 до 5 років в’язниці.

“Незважаючи на жарти в мережі про попередню письмову згоду – цього не потрібно”, -заявила суддя Ганна Ханнелл, співавтор закону.

“Досить просто брати фізичну участь – це вже знак згоди”, – пояснила вона.

Таким чином, після вступу нового закону в силу Швеція стане десятою країною в Європі, що прирівняла секс без згоди до зґвалтування.

Закон був ухвалений на тлі низки секс-скандалів, пов’язаних, зокрема, з рухом #MeToo, який викривав сексуальні домагання.

“Рух #MeToo потужно продемонстрував, як багато ще треба зробити для подолання сексуальних домагань і секс-агресії на робочих місцях та в цілому в суспільстві”, – зазначила в день вступу закону в силу міністр з питань гендерної рівності Швеції Лєна Халленгрен.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube