21 травня Національне аерокосмічне агентство США успішно запустило ракету-носій Antares, першу ступінь якої розробили українські фахівці. Про це повідомляють на сайті NASA.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media,  ракету-носій, США, NASA

Ракета з вантажним космічним кораблем Cygnus стартувала з бази Wallops Flight Facility у Вірджинії приблизно о 12.00 за Києвом. Cygnus доправить на Міжнародну космічну станцію орієнтовно 3,4 тонни вантажу.

Як зазначає Space.сом, доставку вантажу для NASA виконав один із двох підрядників – Orbital ATK. Агентство також користується послугами SpaceX. Відео запуску опублікував у своєму Facebook посол України у США Валерій Чалий.

 

Як повідомляє прес-служба КБ «Південне», основну конструкцію першого ступеня PH «Антарес» розробило конструкторське бюро «Південне», виготовив Південний машинобудівний завод у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та iн.

Підготовка PH «Антарес» до пуску, її випробування i пуск виконані за участі фахівців ДП «КБ «Південне», ДП ВО ПМЗ, НВО «Хартрон-АРКОС». Українські фахівці у повному обсязі забезпечили виконання вcix операцій у своєму ceктopi відповідальності. У відповідності з контрактом технічна підтримка пуску, приймання та обробка телеметричної інформації у режимі реального часу забезпечувалась з території КБ «Південне».

Це був восьмий пуск, який компанія Orbital АТК здійснила за контрактом з NASA. У листопаді 2018 року планується здійснити ще один пуск ракети-носія «Антарес».

У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала увесь комплекс poбіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступени для PH, замовленої Національним кocмiчним агентством США.

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube