У неділю, 22 квітня, російським користувачам Telegram прийшло сповіщення з офіційного акаунта месенджера із закликом узяти участь в акції, приуроченій до сьомого дня блокування сервісу, повідомляє «Дождь».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, користувачам Telegram, акція, паперові літачкиTelegram закликав росіян узяти участь в акції у зв’язку із сьомим днем блокування сервісу в Росії.

«Сьомий день російська влада блокує Telegram. Якщо ви підтримуєте вільний інтернет, запустіть із вікна паперовий літачок сьогодні рівно о 19.00», – ідеться в повідомленні.

16 квітня 2018 року Роскомнагляд почав блокувати доступ до Telegram на території Росії. До цього власники месенджера відмовилися надати спецслужбам РФ ключі для декодування повідомлень.

Власник Telegram Павло Дуров закликав російських користувачів не видаляти і не перевстановлювати Telegram. Він пообіцяв, що месенджер буде використовувати вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують дій користувачів. Водночас він визнав, що не гарантує доступності сервісу без використання віртуальних приватних мереж (VPN).

А російське онлайн-видання TJ поділилося з читачами відеоінструкції зі створення паперового літачка.

 

Роскомнагляд для повної заборони месенджера заблокував IP-адреси компаній Amazon і Google, хостинг яких використовує Telegram. Від таких дій регулятора постраждали додатки Microsoft, MasterCard, Twitter, Viber та інших організацій, які мали доступ до тих самих серверів.

19 квітня Дуров повідомив, що Telegram продовжує залишатися доступним російським користувачам. Він також подякував тим, хто «бере участь у цифровому опорі».

Як повідомлялося, після блокування у Telegram в Росії різко зросла кількість користувачів.

Читайте: В России заблокировали поисковик Google

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube