Увечері 25 травня картину художника Іллі Рєпіна «Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року» (відома також під назвою «Іван Грозний убиває свого сина») в Третьяковській галереї в Москві намагався знищити вандал пише ТАСС.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, вандал, Третьяковська галерея, Іван Грозний убиває свого сина

У галереї повідомили, що картині завдано серйозних пошкоджень – полотно порвано у трьох місцях у центральній частині роботи на фігурі царевича. Також сильно постраждала авторська художня рама.

Вандал металевим стовпчиком огорожі розбив товсте скло, що захищало роботу. У Третьяковці додали, що найцінніше – зображення облич і рук царя й царевича – не постраждало.

Реставратори музею витягли з картини уламки скла. Картину перенесли до реставраційної майстерні музею для відновлення.

Поліцейські затримали зловмисника. Порушено кримінальну справу за статтею «знищення або пошкодження об’єктів культурної спадщини».

Джерело ТАСС повідомило, що затриманий – 37-річний приїжджий із Воронежа. Він заявив поліції, що пошкодив картину через «недостовірність історичних фактів», які на ній зображено.

За інформацією Telegram-каналу Mash, експерти оцінили збитки в 500 тис. руб. (приблизно $8 тис.).

Вандала звуть Ігор Подпорін. Він заявив, що Іван Грозний нібито не вбивав сина, тому роботу Рєпіна потрібно знищити.

Картину «Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року» Рєпін написав у 1883–1885 роках. Цар Іван IV із династії Рюриковичів відомий більше під ім’ям Іван Грозний. Він був першим царем «всієї Русі» (1547–1584). Прославився своїми варварськими і жорстокими методами правління.

У липні 2017 року президент Росії Володимир Путін під час свого візиту на гірничо-збагачувальний комбінат у Бєлгородській області заявив, що історію про вбивство царем Іваном Грозним власного сина вигадали католики як помсту за його відмову зробити Русь католицькою.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube