«Порошенко в Маріуполі: помолився в соборі УПЦ МП і розповів, як дотиснув Путіна» — в Маріку 3 (!) церкви УПЦ КП, але ж ні, на службу президент піде в найпафосніший собор міста — Собор Архистратига Михаїла, вотчину митрополита Донецького і Маріупольського УПЦ МП/РПЦ Іларіона (подвійне позорище, бо він з родини українців, виселених після Другої світової з Холмщини). Особистий друг Януковича, який зовсім недавно, в 2017-му, провів дві служби на Великдень — для терористів у Донецьку, а потім — для ватоголових у Маріуполі.

Великдень, УПЦ МП, Порошенко, УПЦ КП, РПЦ, паства, Україна, метрополит

Так хочеться відвідати службу на Вербну неділю? Пів десятка «економ-варіантів», які не передбачають ідіотизму:
смикнути капелана ЗСУ з КП і провести службу на КСП 79-ї одшбр, куди президент потім навідався (класна картинка + хороший меседж армії. тим паче перед десантниками він озвучив дуже хороші тези про вогонь у відповідь попри перемир’я). Або ж у одній з церков УПЦ КП, щоправда там не вийшло б таких гарних фото, да, бо там аскетичні приміщення.

Влітку 2017-го в Маріку відкрили церкву Св. Пантелеймона Цілителя. Або ж могли би заздалегідь допомогти відбудувати церкву Покрови Пресвятої Богородиці, яку ублюдки спалили восени 2016-го. Але з усіх варіантів обрали найбільш тупий і поперлись в собор МП.

Читайте також: За поребриком розпачалася істерика

У твітері мені закинули, що треба ж якось працювати з їх паствою. Ок, а як відверто: хтось вірить, що один (та хоч би й десять) візитів президента до пастви МП поламає роками вибудувані ідеологеми? Отож, смішно про це говорити, з даним контингентом треба працювати іншими методами й через інші канали. Можливо це суто орієнтований на місцевий електорат хід — показати розуміння вподобань громади. Ну тоді це потрійний фейспалм. Такими жестами стабільних голосів тут не набереш, а от в решті регіонів — точно в мінус. Й удар для проукраїнської частини міста.

У висновку маємо додаткову легітимізацію гебешної структури на сході України, звідки вже кілька років як від громадського сектору ідуть сигнали про посилення позицій МП й місцевих дореволюційних кланів. Коротше, ви там довбіться як хочете, у своїх спробах знизити вплив гебістів з МП. То іграшки до їх церков носіть, то мітингуйте під МАФом на Десятинній. А ми тут махнем на службу в їх собор.

ИСТОЧНИК Роман КУЛИК

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube