У селі Деребчин, що у Вінницькій області від нападів борсуків потерпають домашні тварини та люди. Одного хижака селяни закололи вилами, а згодом стало відомо, що він був скаженим.

Україна, хижак, небезпека, потерпілі, Бегемот, begemot, begemot.media, новости

село Деребчин
фото: 1ua.com

«Тут глибока рвана рана, тут трошки менша, а тут перелом в пальцеві – видно, як падала, переламала», — розповіла потерпіла Надія Чубанова. Тепер вона щодня робить перев’язки та приймає уколи від сказу. «Температура була до 39, днів чотири», — розповіла жінка. Вона вже знає, що її покусав борсук, а у день нападу не одразу збагнула, що за чималий звір кинувся на корів на пасовищі, а потім повалив на землю і її . «Воно кілограмів 30. За ноги почало кусати, я потім руками його відтаскувала.   Я поборотися з ним не могла. Шия така груба, думаю, може, я його задушу. за шию – груба така шия і не получається нічого«, — зізналася потерпіла.

Донька пані Надії теж була біля череди і спочатку почула крик, а потім побачила, як матір бореться з чимось сірим зі смугами. Поки відбивала звіра – зламала три товсті палиці.

«Одна ламалася, друга, воно ж таке, як кабанчик, був. Я зі всієї сили. Я думала, якщо воно її не залише, воно б на моїх очах її б загризло і я би нічого не зробила. Страх у мене до цього часу ще залишився», — зізнається донька Ірина Ніжнівська.

Місцеві мисливці одразу визначили, що це був борсук. Вони прочісували ліс довкола, але марно, а вже за кілька днів звір засвітився на обійсті пана Василя та атакував його собаку.

«Я хвилин з десять відганяв його , і він все до пса вертався, вертався», — розповів Василь Боднар.

А потім відбивати свою козу Зорьку  довелося вже бабі Ганні.

«Я за ту гіляку – б’ю і кричу, може, хтось почує», — пригадує власниця кози. На крик підоспІли сусіди з вилами та закололи борсука.

 

«Відправили його у Вінницю на експертизу, і тоді підтвердилося, що він хворий на сказ, цей борсук», — пояснив сільський голова Федір Галайко. У селі тепер карантин, ветеринари щеплюють проти сказу усіх домашніх тварин, бо невідомо, чи минула вже небезпека. «Даний борсук, чи він один, чи їх було два – це не зрозуміло. Бо у першому випадку борсук втік, наніс покуси, у другому борсука було забито. Тому ніхто гарантії не дасть», — пояснив зав. дільницею ветеринарної медицини Василь Бромірський.

Мисливці додають, що борсуки лякливі, людей остерігаються і нападають, лише захищаючи своє житло. А от поведінку хворої тварини передбачити неможливо.

ИСТОЧНИК ТСН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube