У Запоріжжі вшанували пам’ять героїв Широкинської операції. Три роки тому полк «Азов» та інші підрозділи Нацгвардії, Збройних Сил та добровольчих формувань пішли у наступ під Маріуполем, щоб завадити ворогу. Українські вояки втратили у тих боях 60 побратимів та попри все здобули перемогу.

Всіх загиблих військових полку «Азов» згадують поіменно. Річницю Широкинського наступу запоріжці традиційно відзначили біля пам’ятника київському князю Святославу. Ветерани полку «Азов» шанують князя, як символ військової звитяги.

«Ці принципи, які відстоював Святослав, за цими принципами йшли в бій і наші командири, і мої побратими. З відкритою душею «Іду на Ви»: ми йшли перемагати і не боялись ворога», – пояснив учасник Широкинської операції Максим Зайченко.

Присутні бійці згадували, як почалась операція. Промосковські бойовики тоді обстріляли Маріуполь з «Градів», вбивши понад 30 і поранивши 120 місцевих жителів. У відповідь полк «Азов» за підтримки Збройних Сил і добровольців пішов у наступ, щоб відсторонити окупанта від Дебальцівського напрямку та захистити жителів Маріуполя від ворога.

Тоді ніхто не замислювався ані за нагороди, ані за якусь подяку, ні за що. Був великий, можливо, страх навіть, того, що ми можемо взагалі втратити державу. І це спричинило і такий добровольчий рух, і взагалі рух патріотичний на теренах всієї держави, – зазначив ветеран полку «Азов» Михайло Пирог.

В ході наступу українські захисники здобули перемогу. Фронт посунули від Маріуполя на 20 і більше кілометрів. Загальні втрати українців у Широкинській операції – 60 бійців, з боку ворога у цих боях полягло близько сотні вояків.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube