Угорщина продовжуватиме блокувати міжнародні устремління України до тих пір, поки не будуть внесені зміни в закон Про освіту. Про це в інтерв’ю Українським Новинам заявив посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

Ерно Кешкень, Угорщина, блокування, ЄС, НАТО, Україна, закон про освіту, новини

Міжнародні прагнення України блокуватимуться Угорщиною до тих пір, поки не буде змінений закон Про освіту. Цей документ серйозно порушує права меншин, вважає посол Угорщини в Україні.

«Наша позиція така: поки Україна цього (статтю 7 закону про освіту) не змінить, ми не можемо підтримувати міжнародні устремління України», — заявив посол, коментуючи блокування Угорщиною проведення засідань комісій Україна — НАТО.

При цьому він не вважає, що подібні дії угорського керівництва є шантажем.

«Знову омана. Україна тим, що прийняла закон про освіту, серйозно порушує права меншин, що не виконує не тільки свої зобов’язання перед Європейським Союзом, але і свої зобов’язання перед НАТО. Україна в рамках річної національної програми підготовки до НАТО взяла на себе зобов’язання поважати і розвивати права меншин, але прийняття нового закону про освіту в повній мірі протилежне цьому», — заявив Кешкень.

Нагадаємо, в Угорщині вважають, що рішення Конституційного суду України щодо мовного закону Ківалова — Колесніченка свідчить про «брутальну атаку» української влади на право меншин говорити рідною мовою.

Угорці Закарпаття слідом за Будапештом закликає розгорнути в області постійну місію ОБСЄ. Про це йдеться в офіційній заяві ГО «Товариство угорської культури Закарпаття», пише «Закарпаття online».

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube