Заступник міністра закордонних справ Василь Боднар заявляє про те, що більш ніж 100 тис. громадян України мають також громадянство Угорщини.

Про це він сказав у інтерв’ю «Радіо Свобода».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, громадянство Угорщини, Закарпаття, Угорщина, МЗС

На питання, чи володіє МЗС інформацією про те, скільки українців мають громадянство Угорщини Боднар відповів, що є «більш припущення, ніж точна інформація».

При цьому на уточнююче питання, чи не є така практика масовою на Закарпатті він відповів ствердно й назвав цифру 100 тис.

«На Закарпатті є (масове явище). І за різним даними, у тому числі угорських, угорських паспортів більш ніж 100 000 видано», — сказав він.

Боднар зазначив, що наявність угорського громадянства дозволяє брати участь у виборах цієї держави.

На питання про те, чи скористалися українці з подвійним громадянством цим правом на останніх угорських виборах Боднар відповів, що не може стверджувати.

«Але для чого ж тоді паспортизувати?» — додав він.

Заступник міністра наголосив, що Україна не раз направляла в Угорщину ноти щодо цього питання, викликала посла, але не одержала відповідної реакції.

«Чи маємо ми право приймати своє законодавство, яке може в перспективі також не враховувати певні застереження сусідніх держав?.. Ми попереджали ту сторону, що ви порушуєте українське законодавство, і ці громадяни, що мають два паспорти, можуть певним чином підпадати під відповідальність. Звичайно, тут уже право кожного громадянина вирішувати… Той, хто одержав свій паспорт, розуміє свою відповідальність, особливо якщо він іде на військову службу, на державну службу, має кілька інших обмежень… Якщо ця країна вважає, що вони будуть видавати паспорти незалежно від нашої політики, то ми вправі реалізувати свою політику, незважаючи на заперечення, які робить та сторона», — сказав він.

При цьому Боднар наголосив, що із цього питання не варто робити проблему на двосторонньому рівні, а над її рішенням необхідно просто активно працювати.

Як повідомляли Українські Новини, посол Угорщини вважає нормою видачу угорських паспортів українцям, які проживають на Закарпатті.

Також посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень прокоментував інформацію про те, чи домагається Угорщина автономії в Закарпатському регіоні України, видаючи угорські паспорти нацменшині і фінансуючи там інфраструктурні проекти. Так, на його думку, в автономії нічого поганого немає.

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube