Засідання комісії Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі не відбудеться цього тижня через вето Будапешта. Про це повідомляє агентство «Укрінформ», посилаючись на джерела в євроатлантичних дипломатичних колах.

Україна – НАТО, Брюссель, Угорщина, вето, новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media

27 квітня у Брюсселі мало відбутися засідання комісії Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ, через вето Угорщини його не проведуть, повідомляє «Укрінформ».

Це вже втретє, коли Будапешт блокує проведення засідання комісії на міністерському рівні.

27 квітня у штаб-квартирі НАТО відбудеться засідання НАТО на рівні глав МЗС союзників. Українська сторона планувала провести в межах зустрічі засідання комісії Україна – НАТО. Ініціативу України підтримали всі союзники, зокрема міжнародний секретаріат Альянсу. Угорщина її ветувала.

Читайте: Екс-посол США в Україні Пайфер: Прийнявши Україну в НАТО, вже наступного дня Альянс опиниться в ситуації війни з Росією

Відносини України й Угорщини погіршилися після ухваленого 5 вересня 2017 року у другому читанні і в цілому закону «Про освіту», який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.

26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон «Про освіту».

За словами українського віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, у НАТО стурбовані поведінкою Угорщини через український закон «Про освіту».

7 лютого заступник глави Міністерства закордонних справ України Василь Боднар після зустрічі в Ужгороді із заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модьором повідомив, що Київ і Будапешт узгодили основні позиції щодо врегулювання мовного питання.

8 лютого у МЗС Угорщини спростували інформацію про досягнення домовленостей з Україною щодо мовних норм закону «Про освіту».

Угорщина заблокувала засідання комісії Україна – НАТО з питань оборони, яке мало відбутися 14–15 лютого.

ИСТОЧНИК ГОРДОН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube