У штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу заявили, що Угорщина застосувала право вето й заблокувала зустріч комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні міністрів оборони. 

Про це повідомляє Європейська правда.

право вето, Угорщина, Україна-НАТО, ЄС, Україна, новини

У Брюсселі зазначили, що на даний момент в календарі немає призначених засідань комісії.

Зазначається, що  засідання мало відбутися 14 або 15 лютого у ході зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів НАТО.

«У свою чергу, Угорщина застосувала право вето і заблокувала цю зустріч, підтвердили кілька джерел», — йдеться у заяві.

Наголошується, що це одна з можливостей, під час якої глава українського військового відомства має шанс представити свої пропозиції міністрам усіх ключових країн.

«На даний момент в календарі немає призначених засідань комісії Україна-НАТО», — повідомили у Брюсселі.

Нагадаємо, 8 лютого у Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання «мовного питання».

Раніше заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами свого візиту в Закарпатську область повідомив, що Україна й Угорщина узгодили шляхи врегулювання «мовного питання».

Як повідомлялось, 11 грудня 2017 року  Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України «Про освіту».

Додамо, що 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон «Про освіту», який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону «Про освіту», а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

ИСТОЧНИК ТИЖДЕНЬ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube