Український уряд може погодитись виплачувати пенсію на тимчасово окупованій території, якщо процес буде здійснюватись через Червоний Хрест.

Про це пише Deutsche Welle із посиланням на коментар Голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, виплачувати пенсію, Червоний Хрест, Донбас, Жебрівський

Пенсіонери з території окупованого Донбасу мають перетинати лінію фронту щонайменше раз у півроку, щоб проходити ідентифікацію в «Ощадбанку». Це потрібно з метою збереження української пенсії.

На тій території (Донбасу – «24») українських банків немає. Держава Україна зберігає свої зобов’язання платити пенсії, але хоче бачити, кому платить, що виплата йде саме тій людині. Чи жива ця людина, чи ні? Чи карточка банківська в цієї людини, чи відібрали бойовики? Чи, вибачте мене, син-алкоголік, який замість батьків отримує пенсію, і залишає стареньких без засобів для існування! – розповідає Жебрівський.

За його словами, Україна не буде проти, якщо Червоний Хрест візьме зобов’язання виплачувати на окупованій Росією території пенсії і буде бачити, кому платить.

Жебрівський розповідає, що не всі пенсіонери мають змогу отримувати пенсії, адже є ті, кому важко пересуватися, а також такі люди, які бояться виїжджати через пропаганду. «Думаю, що на Донеччині це десь 300-350 тисяч осіб, які з різних причин наразі не отримують українські пенсії», – додає він.

Нагадаємо, 5 листопада 2017 року Кабмін прийняв постанову, що починаючи з 1 грудня 2017 року пенсії будуть виплачуватися тільки тим переселенцям із зони АТО, які пройдуть реєстрацію за місцем нового проживання.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube