Україна посіла 152 місце у рейтингу рівня безпечності серед 163 країн світу. Рейтинг Global Peace Index 2018 був складений організацією Institute for Economics and Peace. Вказаний рейтинг публікується 12-й рік поспіль. Фахівці проаналізували 163 незалежні держави відповідно до рівня спокою на цих територіях.  

Україна, рейтинг, безпека, США, Європа, Бегемот, begemot, begemot.media, новости

Фото: ТСН

Так, у звіті зазначається, що рейтинг охоплює 99,7% населення країн світу і заснований на 23 якісних і кількісних показниках з авторитетних джерел. Зазначається, що для складання рейтингу були проаналізовані три складові: рівень соціальної безпеки, масштаби внутрішніх і міжнародних конфліктів, а також ступінь мілітаризації суспільства. Крім того, фахівцями були вивчені такі фактори у країнах, як рівень кримінальності, кількість терактів, імпорт і експорт зброї, корумпованість, кількість ув’язнених, а також кількість вбивств. Україна у рейтингу на 152 місці.

Водночас з 2017 року країна піднялась на дві позиції, покинувши десятку найнебезпечніших. Рівень миру в Україні – «дуже низький», що є найгірший показник. Росія потрапила у десятку найнебезпечніших країн світу, втративши порівняно із 2017 роком три позиції: відтак серед 163 країн світу Росія посіла 154 місце. Також вказано, що у 2018 році 92 країни показали погіршення показників миру, водночас 71 країна — покращення.

Згідно із даними рейтингу, у світі сформувались чотири найбільш мирних регіони — Європа, Північна Америка, Азіатсько-Тихоокеанський регіон і Південна Америка. Водночас небезпечними залишаються Африка, Близький та Середній Схід, а також Росія і Китай. Підкреслюється, що найнебезпечнішою країною на планеті є Сирія, яка зберегла свою позицію, порівняно із минулим роком. Також у 10-ку найнебезпечніших потрапили Афганістан, Південний Судан, Ірак, Сомалі, Ємен, Лівія, Демократична республіка Конго і Центрально-африканська республіка, а найбезпечнішою країною світу у 2018 році стала Ісландія, де криміногенна ситуація перебуває на мінімальному рівні — 1,8 вбивств на 100 тисяч осіб.

При цьому друге місце посіла Нова Зеландія, а на третій позиції — Австрія. Також у 10-ку найбільш мирних держав увійшли Португалія, Данія, Канада, Чехія, Сінгапур, Японія та Ірландія. Сполучені Штати у рейтингу посідають 121 місце із «середнім» рівнем миру.

Водночас США піднялись на одну позицію, порівняно із попереднім роком.

ИСТОЧНИК Главком

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube