В Україні, як і в світі, 8 і 9 травня відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. У цьому році в Україні ця дата буде відзначатися вчетверте.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Дні пам'яті та примирення

В Україні згадують жертв Другої світової війни. Заходи, присвячені цій даті, відбудуться в столиці та інших населених пунктах країни.

Ці дні присвячені пам’яті понад 80 мільйонів осіб, які загинули в роки Другої світової війни.

Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

В Україні ця дата була введена в березні 2015 року указом президента Петра Порошенка.

Для України це відносно нове свято, яке було встановлене Верховною Радою в 2015 році. Відповідно до закону, в Україні 8 травня встановлюється Днем пам’яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової і буде відзначатися щорічно. Символом Дня пам’яті і примирення є червоний мак. Радянська символіка заборонена.

При цьому 9 травня в Україні залишається державним святом — Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

З цієї нагоди в Києві відбудеться низка інших творчих заходів. Так, з 12.00 на Співочому полі Печерського ландшафтного парку триватиме мистецька програма «Рокам ніколи пам’яті не стерти» за участю майстрів мистецтв, художніх аматорських і ветеранських самодіяльних колективів. Також з 12.00 до 13.00 в Музеї окупації відбудеться кінолекторій Битва за Дніпро і визволення Києва. А в кінотеатрах намічений перегляд документальних фільмів про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.

У навчальних закладах і установах освіти пройдуть просвітницькі заходи, творчі проекти, конференції,

Під час Другої світової війни в Україні загинули, за різними оцінками, від 8 до 10 млн осіб, з них цивільного населення — близько 5 млн. Водночас 2,2 млн були вивезені на примусові роботи в нацистську Німеччину, 10 млн втратили притулок . Повністю було зруйновано понад 700 міст і селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube