Одинадцятикласниця з Харкова вдруге поспіль перемогла на європейській математичній олімпіаді для дівчат. Аліна Гарбузова набрала макисмальний бал і за кілька місяців буде вступати на фізико-математичний факультет.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Аліна Гарбузова, математика

Вчителі дівчини вважають, що здібності Аліни дозволять їй повторити нещодавній тріумф української вченої Марини В’язовської. Киянка у 2016 році зробила світовий прорив у математиці, розв’язавши надскладу задачу.

Аліна в математиці з 5-го класу. І результати є. Одинадцятикласниця вдруге поспіль із Європейської математичної олімпіади для дівчат привозить золото. Востаннє дівчина поборола і хвилювання, і 6 задач на максимально можливий бал.

Другого разу набагато більше переживала, тому що не можна було понизити планку. В минулому році було золото, тому гірше виступити я ніяк не могла, – прокоментувала свою перемогу Аліна Гарбузова.

За півтора місяця Аліна закінчує школу. Каже, професію обере, пов’язану з математикою. Вчителі ж передбачають школярці яскраве математичне майбутнє. Тим більш, що є гарні приклади. Два роки тому весь науковий світ сколихнуло відкриття української вченої-математика.

Марина В’язовська розв’язала задачу пакування куль у 8-ми та 24-вимірному просторах. До цього ніхто не міг знайти рішення і вийти за межі трьох вимірів. Її рішення колеги назвали приголомшливим, простим і присудили почесну премію Саллема. Що цікаво, В’язовська, як і Аліна Гарбузова, свого часу вчилася у вітчизняній школі, брала участь і перемагала в численних оліміадах.

Про що мріє та де планує продовжити навчання учениця Гарбузова – дивіться у сюжеті.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube