7-річна дівчинка Іринка Химич має рідкісну хворобу – вона стрімко старіє через генетичний збій. Таких випадків за всю історію людства нарахували зо дві сотні, а в Україні він єдиний, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

медики, унікальна операція, Україна, Ірина Химич, begemot, begemot.media, бегемот, новости

Іринка йде до стоматолога Наталії, котра виконує роль «Зубної Феї» та обіцяє подарунки за лікування зубів. У дівчинки до букета болячок додалися температура, втрата апетиту, а ще зубний біль. Його дитина відчуває вдесятеро сильніше, ніж звичайні пацієнти. Мама із татом не знаходять собі місця. Здавалось би, звичайний прийом у стоматолога, але для Іринки будь-яке зайве хвилювання може стати причиною загострення хвороби.

Ризики такі великі, що єдина клініка на країну взялася за її зуби. Дитину вводять у наркоз, але навіть це непросто – надто вузькі дихальні шляхи ускладнюють процес. Робота відбувається в операційній, всі лікарі надзвичайно обережні.

«Будь-яке надмірне зусилля може призвести до навіть перелому щелепи. Тому ми мусимо поводитися дуже-дуже делікатно з нею», — пояснив хірург-стоматолог Ігор Прощин.

Зміни в організмі дитини батьки почали помічати, коли Іринці виповнилось три. «Коли дитина лисіє, і трохи не така навіть шкіра, то розуміли, що щось не те з дитиною», — каже тато.

Але те, що її біологічний годинник зламався, навіть лікарі не одразу зрозуміли. Іринка така одна в Україні, а батьки з хворобою залишились сам на сам.

«Немає лікарів, які б взялися за настільки рідкісне захворювання. Інформація з Інтернету, з американських сайтів. З наших нічого немає», — каже мама Діна Химич.

Вона сама веде історію хвороби своєї дитини – все, що відбувається з організмом дівчинки, записує в щоденник. Кожного дня батьки борються за її життя, але крихітна дівчинка важить лише 11 кілограмів. Попри це, мама не хоче забирати у неї дитинство, і вони ходять гратися на дитячі майданчики. Жінка каже, що люди бувають до них надто жорстокі.

«Дуже багато-хто казав: що, не можеш дитині одягнути перуку? А я кажу: чого я маю ховати дитину? Вона така, як всі, вона ще розумніша за інших», — стверджує мама.

Іринці пролікували сім зубів, ще два вирвали. Поки дівчинка виходить з-під наркозу, лікар Наталя Пономарьова дістає подарунки – список замовлень мама переслала через месенджер. Попри те, що ліків від недуги немає, а діти з прогерією зазвичай помирають у 15-річному віці, Діна не втрачає надії. Єдине місце, де вивчають цю хворобу – американський Бостон, і туди мама з малою збираються летіти, аби все ж знайти вихід і врятувати дівчинку.

ИСТОЧНИК ТСН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube