4 березня музичному генію Володимиру Івасюку могло б виповнитися 69 років. І хоча він прожив надто коротке життя, Івасюк став легендою, а його твори невідворотно увійшли в українську історію.

Володимиру Івасюку, співак, композитор, поет, Україна. новини

Хто такий Івасюк?

Буде дивно, якщо ви ще не чули про Володимира Івасюка, але про всяк нагадаємо — це відомий український композитор-виконавець та поет, який зробив справжню революцію в українській культурі.

Він став одним із засновників української естрадної музики. Івасюк написав 107 пісень, значну частину з яких ви неодмінно чули. Зокрема, «Червону руту», «Водограй», «Я піду в далекі гори», «Пісня буде поміж нас» та інші.

Володимиру Івасюку, співак, композитор, поет, Україна. новини

Володимир Івасюк – феномен української культури

Окрім того, він є автором 53 інструментальних творів та писав музику до кількох спектаклів.

Його пісні – справжні шедеври української культури. Їх співали вдома, грали на танцях, крутило по радіо і телевізору. Одним словом – топ-музикант того часу.

Отож, розповімо вам кілька маловідомих фактів про Івасюка.

Івасюк – медик, художник, скрипаль

Кажуть, що талановиті люди мають талант геть у всьому. Таким був й Володимир.

Всі знають Івасюка як легендарного музиканта та композитора. Та мало кому відомо, що за спеціальністю він — медик. Закінчував Львівський медичний інститут, в аспірантурі вивчав патологічну фізіологію – науку, що вивчає фізіологію хворого організму – загальні закономірності виникнення, розвитку та завершення хвороби.

Окрім того, він був чудовим скрипалем – грав на альті, чудово грав на фортепіано та гітарі.

І не музикою єдиною. Володимир Івасюк був дуже багатогранним – він мав ще й неабиякий хист до малювання. Малював акварельними фарбами або простим олівцем натюрморти, автопортрети, шаржі, карикатури, пейзажі та портрети видатних людей.

Володимиру Івасюку, співак, композитор, поет, Україна. новини

Володимир Івасюк: портрет сестри

Івасюк і Ленінопад

Так-так, саме 17-річний Володимир, який народився 4 березня 1949 року у місті Кіцмань, що на Буковині, отримав покарання – 15 діб у відділі міліції за те, що одягнув з товаришами на погруддя Леніна у парку картуза. Тікаючи, хлопці зачепили погруддя – воно впало і надбилось.

Через інцидент Володимира хотіли вигнати зі школи і не видати атестат, а він йшов на золоту медаль. Через скандал сім’ї довелось переїхати до Чернівців.

Тарас Чубай – Наш Івасюк