Львів’янка Роксоляна Шимчук зібрала величезну колекцію сорочок, які носили наші предки по всій Україні. Кілька тисяч деталей строю – вишиванок, жупанів, крайок – жінка збирала по всій Україні останні 25 років.

львів'янка, Роксоляна Шимчук, колекція національного одягу, Львів, новости, Begemot, begemot.media, Begemotmedia

Тепер Роксоляна Шимчук може позмагатися і з багачкою. Адже в її колекції сорочки з Буковини, Покуття, Гуцульщини, Поділля, є строї бойків, а також – з Львівщини та Подніпров’я.

Загалом, кілька тисяч деталей українського строю. Колекціонерка зізнається, мовляв, іноді їй навіть здається, що на небі посміхаються колишні власники сорочок, коли вдається врятувати пошарпану часом вишиванку.

Роксоляна Шимчук взялася скуповувати старі сорочки ще студенткою. Відтоді й зберігає, як вона каже, свою першу «буковиночку». На неї натрапила в одному чернівецькому селі під час фестивалю «Червона Рута».

У кожної вишиванки своя унікальна історія. Ось цю з Покуття, що датована кінцем XVI століття, в час «совєтів» носила відважна жіночка. Є в колекції пані Роксоляни навіть строї цілих сімейств, аби сучасники бачили, як виглядали наші українці півтора століття тому.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube