Кібератаки є лише частиною «неприйнятної» поведінки РФ. Уряд Канади приєднався до звинувачення Росії у масштабних кібератаках і вважає, що РФ нехтує міжнародним правом.

Росія, Канада, новини, події, новости, события, Украина, Россия, бегемот, begemot, begemot.media

Фото: ТСН

Про це йдеться у заяві МЗС Канади.

«Сьогодні Канада приєднується до союзників у ідентифікації та розкритті низки ворожих кібероперацій російських військових», — відзначається в заяві.

Там наголосили, що такі дії є частиною більш широкої моделі поведінки російського уряду, яка лежить за межами прийнятного, демонструє неуважність до міжнародного права і «підриває заснований на правилах міжнародний порядок», — йдеться в документі.

Так, Канада із впевненістю покладає відповідальність на ГРУ за спробу хакерської атаки на ОЗХЗ.

Крім того, в МЗС відзначили, що деякі з кібератак російської розвідки чинились і проти Канади. Там нагадали, про викрадення 2016 року бази даних Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА), штаб-квартира якого розташована в Канаді.

Раніше представники Нідерландів та Великої Британії повідомили про розкриття

Нідерланди та Британія розкрили операцію ГРУ Росії проти Організації із заборони хімічної зброї
масштабної кібероперації офіцерів ГРУ Росії проти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), яку ті намагались здійснити у квітні 2018 року.

Зокрема, правоохоронні органи Нідерландів вислали з країни чотирьох громадян РФ, причетних до підготовки кібератаки на штаб-квартиру ОЗХЗ у Гаазі. Усі четверо мали дипломатичні паспорти, їх супроводжував дипломат. Серед росіян було троє кіберофіцерів. До штаб-квартири ОЗХЗ вони прибули на автомобілі із безліччю пристроїв для можливого зламу мережі.

Це відбулося в той час, коли ОЗХЗ займалась вивченням отрути, яку було виявлено у Солсбері після  отруєння екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля, а також дослідженням хімічної атаки у сирійському місті Думі.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube