Уряд США засудив візит президента Росії Володимира Путіна в сепаратистський грузинський регіон Абхазію, назвавши його «недоречним» і «невідповідним» міжнародним зобов’язанням Москви.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, Уряд США засудив, Путін, Абхазія

Про це пише Голос Америки. «Сполучені Штати розглядають візит президента Путіна на окуповану Росією грузинську територію Абхазія, як недоречний і невідповідний принципам, які лежать в основі Женевських міжнародних дискусій, учасником яких є Росія», — заявила в середу представник Держдепартаменту Хізер Нойерт.

Візит Путіна розглядається як підтримка абхазьких сепаратистів в порушення суверенітету Грузії, визнаного женевською місією.

«Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів і відкидають визнання Росією Абхазії і Південної Осетії, як незалежних держав», — йдеться далі в заяві Нойерт.

Візит російського лідера припав на дев’яту річницю відправки російських військ в Абхазію і Південну Осетію в 2008 році, коли Москва підтримала прагнення сепаратистів до незалежності. Більшість країн світу вважають ці регіони частиною Грузії.

«США закликають Росію вивести свої війська на довоєнні позиції відповідно до угоди про припинення вогню 2008 року і скасувати визнання грузинських регіонів Абхазія і Південна Осетія», — заявила Нойерт.

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі назвав візит Путіна «порушенням міжнародного права».

Під час візиту Путін заявив про прихильність Росії створення об’єднаного угруповання військ разом із сепаратистською адміністрацією Абхазії.

В ході візиту в чорноморське курортне місто Піцунда Путін підкреслив, що Росія «надійно» гарантує «безпеку, самостійність Абхазії, незалежність». «Упевнений, що так і буде далі», — додав він.

Грузія висловила обурення, назвавши візит Путіна «цинічною дією», заявивши, що він є продовженням «свідомої» політики Москви, спрямованої проти Грузії.

«Аргумент»

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube