Кабінет міністрів Латвії схвалив у вівторок, 23 січня, переведення державних шкіл на державну мову. Російська мова в країні має статус іноземної. Про це інформує Delfi.

Латвії, школи, державну мову, новини

Згідно з рішенням, в загальноосвітніх навчальних закладах впроваджується поступове переведення на навчання тільки латиською мовою, починаючи з 1 вересня 2019 року.

Уряд підтримав поправки до закону про освіту і до закону про загальну освіту, згідно з якими перехід на навчання латиською мовою повинен бути завершений в 2021/2022 навчальному році.

Підготовлений МОН проект поправок передбачає провести реформу в навчальних закладах нацменшин в 2021/2022 навчальному році, встановивши, що дошкільне навчання є білінгвальне, в початковій школі (1-6-ті класи) здійснюється за трьома моделями білінгвального навчання, на завершальному етапі основного освіти (7-9-ті класи) 80% навчального процесу забезпечується державною мовою, в середній школі (10-12-ті класи) — тільки на латиською мовою.

Також міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс сказав, що його відомство буде займатися виконанням міжнародних зобов’язань щодо забезпечення освіти нацменшин. В тому числі, буде забезпечено необхідне фінансування навчальних закладів, які впроваджують програми освіти нацменшин.

Передбачається, що поправки будуть вступати в силу поступово, переклад на навчання латиською мовою стартує 1 вересня 2019 року і завершиться 1 вересня 2021 року.

Населення Латвії становить близько 2 млн осіб, 40% яких — російськомовні. Російська мова в країні має статус іноземної.

Схожий закон був прийнятий 25 вересня в Україні. Згідно з цим законом, з вересня 2018 роки діти представників нацменшин зможуть навчатися в середній школі виключно українською мовою.

Нагадаємо, в Україні російську мову виключили зі списку предметів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube