Американський ракетний есмінець USS Carney увійшов в акваторію Чорного моря, де приєднався до есмінця Ross для проведення морських операцій із безпеки, повідомляє сайт Шостого флоту ВМС США.

ракетний есмінець USS Carney, США, Чорне море, Україна, новиниракетний есмінець USS Carney, США, Чорне море, Україна, новини

Американські ракетні есмінці USS Ross і USS Carney увійшли до акваторії Чорного моря, щоб забезпечити «колективну безпеку союзників у НАТО» та «підвищити стабільність» у регіоні. Військово-морські сили Великої Британії також направили сюди свій бойовий корабель.

До акваторії Чорного моря увійшов есмінець USS Ross, який брав участь в ударі по Сирії. На його борту перебувають ракети-перехоплювачі «Стандарт-2» і 56 крилатих ракет «Томагавк».

На сайті Шостого флоту ВМС США пояснили причини такого кроку.

«Ми є рішуче налаштованими налагодити міцні зв’язки в чорноморському регіоні, який грає ключову роль для підтримання миру та стабільності. Наша присутність тут зміцнює довіру та переконує союзників в нашій прихильності щодо безпеки в регіоні», – наголосив командир есмінця USS Ross Брайан Галло.

Крім того, у ВМС США розповіли про ще один корабель – есмінець USS Carney – що також увішов до акваторії Чорного моря.

«17 лютого USS Carney приєднався до есмінця USS Ross в Чорному морі для проведення морських операцій щодо забезпеченню безпеки. Присутність другого корабля в Чорному морі дозволяє ВМС США підтримувати оперативну присутність в регіоні», – підкреслюється у повідомленні.

Крім того зазначається, що час перебування есмінців в акваторії Чорного моря буде відповідати міжнародному праву, в тому числі Конвенції Монтре 1936 року – згідно з угодою, кораблі нечорноморських країн мають право перебувати в акваторії Чорного моря не довше, ніж 21 добу.

До слова, обидва есмінці базуються в порту Рота в Іспанії в складі Шостого флоту ВМС США.

Додамо, що Військово-морські сили Великої Британії також направили в Чорне море свій бойовий корабель. Сталося це вперше з часів «холодної війни».

«Великобританія посилає чіткий сигнал, що ми є готовими відстоювати демократію у всьому світі та підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України», – заявив міністр оборони королівства Майкл Феллон.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube