В Україні хочуть паперові лікарняні замінити на електронні. Це повинно мінімізувати корупційні схеми. Про це розповідає заступник голови виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Володимир Забела.

паперові лікарняні, МОЗ, електронному вигляді, Україна, новини

Електронний реєстр лікарняних створять протягом цього року. Щоб відкрити лікарняний, потрібно буде внести дані в спеціальну програму.

Для оформлення лікарняного листа знадобиться Ідентифікаційний номер платника податків. Його лікар внесе в базу, до імені пацієнта причепиться місце роботи та посада. Хворобу теж неможливо буде придумати. У системі будуть доступні тільки зареєстровані недуги. Далі лікар ставить свій електронний підпис, і лікарняний лист вирушає до Фонду соцстрахування.

Роботодавець у цей же день зможе перевірити в системі, чи дійсно співробітник на лікарняному, але він не зможе бачити дані про хвороби співробітника.

При цьому експерти вказують на деякі недоліки такої системи. Зокрема, з новою системою у лікарів не буде часу вносити дані в програми.

«Якщо лікар підробить медичний документ хоча б один раз, він втратить право практикувати на все своє життя. Всі роки практики, освіти, навчання підуть на нуль. НАПК, НАБУ…ми можемо створити ще десятки структур для боротьби з корупцією. Але коли у нас немає правильної структури контролю професії, допуску до професії, регулювання і розуміння морально-етичної складової, ми ніколи не спіймаємо лікаря за руку, якщо він захоче все це обійти», – відзначає головний експерт медичної групи Реанімаційний пакет реформ Зоряна Черненко.

В Україні виписують майже 12 млн листів тимчасової непрацездатності, з яких майже 10% є необґрунтованими. При цьому майже третина лікарняних видається із порушеннями. Ці виписки завдають серйозні втрати бюджетних коштів. Зокрема йдеться про суму 300-900 млн гривень, без врахування чорного ринку лікарняних.

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube