З травня в Україні розпочалися стрибки цін на продукти, причому бакалія дешевшає, а м’ясо і овочі дорожчають. Експерти продринку запевняють, що причина в міжсезонні і вартість продуктів ще буде зростати.

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, продовольство, стрибки цін

За даними Мінагрополітики, продовжують дешевшати гречка, цукор і яйця. З початку травня крупа коштує на 4% менше, ніж у квітні, або в середньому по країні 20,99 грн/кг. В низці регіонів, наприклад, на Тернопільщині та Житомирщині, кіло гречки можна купити за 17-18 грн. Цукор коштує в середньому 14,1 грн/кг (-0,9%), але в Києві на вагу можна знайти по 11,5 грн/кг. Середня ціна десятка яєць — 26 грн (–,2%). Почали дешевшати вершкове масло — в середньому до 123 грн/кг (-0,6%) і особливо сало — до 60-70 грн/кг (-30%).

Ростуть ціни на м’ясо та овочі минулорічного врожаю. Так, капуста, буряк і моркву додали в ціні 50% (10-12 грн/кг) порівняно з квітнем, картопля — 40% (8-10 грн/кг), цибулю — 20% (6,5—7 грн/кг). Свинина, крім сала, подорожчала на 8-10% (7-8 грн/кг) — до 100-110 грн/кг, яловичина тепер коштує дорожче на 14-15 грн (+12%) — до 130-140 грн/кг. Подорожчання сировини підняло ціни на ковбаси та інші м’ясопродукти вищого сорту, які на 90-95% складаються з м’яса. У середньому ціни на них підвищилися на 5%, тепер більшість дорогих ковбас коштує не менш як 300 грн/кг.

Експерти прогнозують зниження цін на овочі розпочнеться через місяць, коли з’явиться багато свіжих коренеплодів, а от чекати дешевого м’яса не доводиться.

«Продовжить дорожчати яловичина, оскільки попит на неї постійно випереджає пропозицію, тому в найближчі 2-3 місяці можна очікувати стабільного зростання цін на неї ще на 10% (більш як 150 грн/кг), свинина зросте в ціні менше — на 2-3% (2-4 грн/кг), — сказав директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. — А ось борщовий набір скоро подешевшає практично вдвічі за рахунок надходження на ринок свіжих овочів».

В Мінагрополітики сподіваються в цьому році на хороший урожай, повідомив заступник міністра Максим Мартинюк. Втрати озимих виявилися найнижчими в історії через те, що холоди прийшли в Україну запізно. Це дозволило озимим культурам зміцніти і успішно перезимувати. Повним ходом йде сівба ранніх ярових: за даними Мінагрополітики, засіяно 2,2 млн га площ, або 91% від плану, кукурудзою — 2,9 млн га, або 63%. Сівбу цукрових буряків проведено на площі 267 тис. га (89%), соняшнику посіяно 4 млн га (72%), сої — 662 тис. га (34%). Гречкою поки засіяно 12 тис. га, або 8%, просом — 9 тис. га, або 17%. В міністерстві очікують, що урожай цього року буде більшим, ніж минулорічний. Водночас народний синоптик Леонід Горбань прогнозує сильні дощі в липні і серпні, через що частина вирощеного може бути втрачена, якщо вчасно його не прибрати.

Як повідомляли Українські Новини, за рік купівельна спроможність населення України знизилася на 30%.

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube