Перші невеликі партії вітчизняної суниці садової з’явилися цього тижня на українських ринках. Урожай почали збирати фермери з Херсонської області. Вони виростили урожай в теплицях, які опалюються. Перші партії суниці складають 100-200 кг за ціною 270-300 грн/кг.

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

новости, новини, Україна, Украина,Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, begemot media, суниці садової, аграрії

Перші невеличкі партії української суниці садової з’явились на ринку України на цьому тижні. Збирати врожай почали фермери Херсонської області в теплицях, які опалюються. Таких теплиць досить мало в Україні, холодний березень негативно вплинув на строки визрівання ягоди, тому пропозиція в господарствах поки обмежується 100-200 кг, а ціни становлять 270-300 грн/кг (8,48-9,42 EUR/кг).

Головний збір тепличної суниці в господарствах Півдня розпочнеться в 20-х числах квітня, на початку травня до них приєднаються господарства Закарпаття. За даними «Інфо-Шувар», цього року кількість парників в Україні помітно збільшилась.

«Збільшення площ під літніми теплицями пояснюється бажанням фермерів по-перше, захиститись від погодних ризиків, по-друге, «піймати» преміальну ціну. В минулому році перша українська суниця на гуртових ринках з’явилась на початку травня, продавці просили за неї 60-70 грн/кг (1,88-2,2 EUR/кг). А вже на початку літа ягода подешевшала в 2,5-3 рази», – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

В другій половині травня минулого року Україна вже почала експортувати суницю садову. Загалом, в минулому сезоні країна експортувала понад 1,8 тис. тонн свіжої суниці загальною вартістю $1,9 млн , до Білорусі було відправлено 80% цього обсягу. Також, були спроби експортувати суницю до країн ЄС, а саме до Польщі було відправлено 55 тонн цієї ягоди на суму $ 75 тис. Перші партії свіжої української суниці перетнули кордон Польщі в другій половині травня, а основний обсяг ягоди в цю країну потрапив в червні. При цьому, в травні польські компанії закуповували українську суницю в 3 рази дорожче, ніж в червні.

Географія експорту української замороженої суниці виглядає зовсім по іншому — майже всі 2,9 тис. тонн загальною вартістю $4,7 млн було відправлено в країни ЄС.

ИСТОЧНИК АРГУМЕНТ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube