Сторіччя бою під Крутами в Україні відзначається у понеділок, 29 січня. У зв’язку з цим в столиці і регіонах заплановано низку заходів.

День пам’яті Героїв Крут у 2018 році почнуть відзначати 28 січня і продовжать 29 січня. У цей день відзначатиметься сторіччя бою українських студентів з більшовицькою армією.

Історична реконструкція бою, вшанування пам’яті, покладання квітів та смолоскипна хода — в Києві будуть згадувати битву під Крутами.

У понеділок, 29 січня, о 12.00 в Києві на Лук’янівському кладовищі відбудеться вшанування пам’яті Володимира Наумовича і Володимира Шульгіна, загиблих у бою з більшовиками під станцією Крути. Також відбудеться покладання квітів до могили українських поетів Олександра Олеся і Олега Кандиби (Ольжича), які перепоховані на Лук’янівському кладовищі.

У заходах візьмуть участь родичі загиблих, представники духовенства, органів державної влади, громадські діячі.

Також до 100-річчя історичної події відбудеться реконструкція бою на заводі Арсенал. О 18.30 актори відтворять події, які відбувалися в кінці січня 1918 року. Після реконструкції відбудеться традиційний факельний марш від Арсенальної площі до Аскольдової могили, присвячений героям Крут.

1918 року під Крутами в Чернігівській області відбувся шестигодинний бій між п’ятитисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та трьома сотнями київських студентів, гімназистів і курсантів, що стали на захист Української Народної Республіки. Останки загиблих перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві. Лише у 2006 році на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник, а з нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам’ятну гривню.

Як повідомлялося, в неділю, 28 січня, в селі Пам’ятне Чернігівської області біля меморіального комплексу тривала церемонія пам’яті, вручення Державних прапорів з пам’ятними стрічками, прем’єрне виконання концертного маршу «Героям Крут». У церемонії повинен був брати участь президент Петро Порошенко, однак через негоду його вертольоту не дали дозвіл на посадку.

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube