Кабінет міністрів України запропонував легітимізувати на рівні Збройних сил України традиційне привітання «Слава Україні! — Героям слава!». Відповідна законодавча ініціатива «Про внесення змін до деяких законів України з питань проходження військової служби» була зареєстрована в системі Верховної Ради.

Украина, Україна, Ukraine, news, новини, новости, Бегемот, Begemot, begemot.media, Украина, армия, традиційне привітання

Українські військові в найближчому майбутньому можуть вітати один одного не фразою «Здоров’я бажаю», а «Слава Україні! — Героям слава!».

Зокрема, «на вітання начальника або старшого за військовим званням «Слава Україні» всі військовослужбовці, що перебувають у строю або поза строєм, відповідають «Героям слава». Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, на його слова «Слава Україні» військовослужбовці відповідають «Героям слава».

Таке ж вітання військові зобов’язані будуть говорити під час вручення Бойового Прапора військовому підрозділу.

Крім цього, пропонують зобов’язати військових під час звернення до міністра оборони та його заступників, які є цивільними особами, називати їх посаду, додаючи перед цим «товариш».

Також законопроектом пропонується додати до розпорядку дня військових годину на національно-патріотичну підготовку. Стежити за зазначеною підготовкою буде заступник командира бригади (полку) з морально-психологічної підготовки.

Крім того, проект закону окреслює обов’язки та посадові повноваження керівників військових підрозділів, а також запроваджує посаду головного старшини батальйону (бригади, полку) і головного сержанта роти (взводу).

Привітання «Слава Україні!» з’явилося за часів Української Народної Республіки і з відповіддю «Героя слава!», згодом використовувалося в Українській повстанській армії та ОУН.

Під час російської збройної агресії проти України з 2014 року гасло набуло популярності в українському війську.

ИСТОЧНИК Кorrespondent

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube