В Україні дедалі більше громадян підтримує євроатлантичні прагнення країни. Про це в інтерв’ю німецькому виданню Focus заявив президент України Петро Порошенко. Матеріал доступний передплатникам видання, переклад на українську мову опублікувало агентство «Укрінформ».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, Порошенко, євроатлантичні прагнення

Через політику президента РФ Володимира Путіна кількість українців, які підтримують вступ України до ЄС і НАТО, зросла, заявив президент України Петро Порошенко. Водночас він зазначив, що Україна більше не довіряє Росії.

За його словами, українці «ненавидять стереотип, що Україна – частина радянської або російської імперії». Порошенко заявив, що «минуле України – у Європі, і країна зараз намагається туди повернутися».

Він заявив, що у 2013 році 35% респондентів в Україні підтримували вступ до ЄС і 16% – ідею членства в НАТО, а зараз ці цифри, за його даними, зросли до 70% і 56% відповідно.

«І знаєте, хто нас об’єднав? Путін», – сказав Порошенко.

Водночас Порошенко зазначив, що Україна більше не довіряє Росії.

Згідно з новою Воєнною доктриною України, затвердженою у 2015 році, поглиблення співпраці з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням. Президент України Петро Порошенко повідомляв, що рішення про вступ України до НАТО буде ухвалено на референдумі. 8 червня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6470, яким на законодавчому рівні закріпила намір України вступити в НАТО. 6 липня закон підписав президент.

16 вересня 2014 року Угоду про асоціацію України з Європейським союзом синхронно затвердили Верховна Рада і Європарламент. 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію набула чинності у повному обсязі. У червні 2017 року ЄС скасував візовий режим з Україною.

Згідно з даними опитування Центру соціальних і маркетингових досліджень SOCIS, проведеного 19–25 квітня 2018 року, вступ України до ЄС підтримує 61% опитаних, а до НАТО – 44,8%

ИСТОЧНИК Гордон

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube