Американська хватка на горлі Путіна: як США затягують петлю, хто найбільше постраждає та чому далі росіянам буде тільки гірше і гірше.

гірше, постаждає, росіяни, Путін, США, санкції, Європа, ЄНП, байдужість

Нова хвиля санкцій США проти РФ виявилася значно болючішою, ніж символічний «список 1 березня». Головними мішенями виявилися «алюмінієві королі» (Дерипаска і Вексельберг) та неофіційний «король держпідрядів», особистий тренер Путіна, Ротенберг. Також під «роздачу» потрапили глава банку «ВТБ» Костін і шеф «Газпрому» Міллер. Це розпочало відкриту війну проти приватного російського бізнесу. Раніше Захід бив лише по держкорпораціях, тепер же завдає відчутних ударів по найбагатших приватних компаніях.

Розташування в нових санкційних списках роблять компанію чи особу абсолютною парією на глобальному ринку. Ти більше не можеш розраховуватися із контрагентами в доларах, усі твої операції і операції всіх, хто із тобою так чи інакше пов’язаний, посилено моніторитимуть по всьому світу і ледь-яка підозра – блокуватимуть рахунки. З тобою тепер стає просто небезпечно працювати. До «повного щастя», тобі заморожують усі активи, а також американським компаніям вводиться пряма заборона на будь-які угоди з твоїми бізнесами.

Але і це не все! Вимоги є обов’язковими не лише для американських компаній, а й для всіх, які підпадають під юрисдикцію США, – а для цього достатньо мати там активи або розмістити цінні папери на американських біржах. Іншими словами, дані санкційні вимоги обов’язкові для виконання будь-якій крупній компанії. Доки ви читаєте ці рядки, юристи найвпливовіших фірм США, Європи та Азії готують відповідні документи про розірвання відносин із підсанкційними організаціями з РФ. Мінфін США надав їм лише два місяці на вирішення усіх формальностей.

При цьому жодних дієвих інструментів правового захисту в даній ситуації у російських компаній просто немає. Подавати у суд – цілком безперспективне заняття.

А ось лише деякі наслідки списку 6 квітня:

  • Акції «Русал», головної компанії алюмінієвого магната Дерипаски, впали вже більш, ніж на 45%;
  • Найбагатші росіяни втратили в цілому близько 16 млрд доларів протягом лише першого дня санкцій;
  • Члени ради директорів структур Олега Дерипаски звільняються через санкції США;
  • Усі провідні автокомпанії світу бойкотують Московский автосалон. Мова іде, зокрема, про: Audi, BMW, Mini, Mazda, Volvo, Toyota, Lexus, Mercedes-Benz, Smart, Land Rover, Jaguar, Skoda, Nissan, Datsun, Infiniti, Cadillac, Chevrolet, Ravon, Subaru, Suzuki, Chery, Peugeot, Citroёn, Porsche, Honda, Geely, Changan, SsangYong, Hawtai, Haima.
Читайте також: Сбитый «Томагавк» видишь? А он есть!

Проте, це ще далеко не максимальний рівень санкцій. Вашингтон нарощує їх поступово, пробуючи намацати «больовий поріг» Кремля. Така тактика маленьких кроків абсолютно правильна, оскільки у Вашингтона на порядок більше можливостей зробити хід на цій шахівниці. А от чим може відповісти команда Путіна? Після кожних нових хвиль санкцій буде лякати світ ядерним попелом? Так вірити перестануть, якщо робити це надто часто. А, отже, – і боятися більше не будуть.

Найгірше для Кремля те, що цей процес деградації і задушування економіки РФ буде тільки наростати: Європа (головний покупець нафти і газу) має дуже амбітні плани щорічного скорочення споживання вуглеводнів; найбільша політична група Європарламенту – Європейська народна партія (ЄНП) буквально на днях наголосила на необхідності посилення санкцій проти Росії. Та і чим гіршими будуть справи Трампа всередині Сполучених Штатів, тим насправді вигідніше йому активно доводити, що він немає нічого спільного із Росією.

Фатальна помилка евесбешників, які зараз керують Росією, у тому, що вони переплутали байдужість Заходу до Росії та Східної Європи – із слабкістю. Путін наразі нагадує дурника, який заради форсу тикав палицею у барліг сплячого ведмедя. Тикав до пори до часу і тішився думкою, що ведмідь не вилазить, бо його, Путіна, злякався. А тепер за дурість та самовпевненість доведеться дуже боляче розплачуватись.

ИСТОЧНИК Юрій ЯЦЕНКО

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube