Сьогодні українців турбують війна, зарплати і корупція. Водночас населення має низьку довіру до влади, зокрема до президента. Про це сказала соціолог Ірина Бекешкіна.

українців турбують, корупція, війна, влада, Ірина Бекешкіна, Україна, новини

«Три основні проблеми, які громадяни вважають топовими. Перше — це звичайно війна. Друге — економіка, рівень життя, зарплати, пенсії, економічне зростання. І третє — корупція», — розповіла вона в ефірі телеканалу Еспресо TV.

«Люди не довіряють суддям, лише 10% довіряють. Ще менше президенту, Верховній Раді.

Кому довіряють? 40% закордонним експертам і стільки ж антикорупційним громадським організаціям», — сказала вона.

«В кінці року корупційна система пішла у наступ, використовуючи ті можливості які в неї є. Стравлюючи органи між собою. Системі було би дуже вигідно, щоб антикорупційні органи з’ясовували стосунки між собою, а не з корупціонерами.

Тому багато що залежить перш за все від позиції суспільства. По-друге, давайте будемо чесними, від позиції наших закордонних партнерів», — зауважила вона.

«Протестні настрої високі в Україні всі 26 років її існування. Коли вони можуть перейти чи ні у вибух залежить від політики влади. Якщо буде насильство — то це можливо. Якщо буде щось, що взагалі обурить в раз великі маси суспільства — це можливо.

Упереджувальна для масових рухів обставина — немає політика, якому би люди довіряли. Який міг би вивести за собою», — сказала соціолог.

«Україна вилікувалася від багатьох хвороб, але ракова залишилася — система, яка породжує корупцію — олігархічно-кланова. Не лише економічна, але і політична», — заявила Бекешкіна.

Переломний момент відбудеться, коли громадянське суспільство саме створюватиме політичні партії, додала соціолог.

«І не 8-10 як зараз, а одну», — резюмувала Бекешкіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінгареллі заявив, що Антикорупційний суд в Україні має бути створений терміново

85,9% українців вважають боротьбу з корупцією повністю або переважно неуспішною.

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube