Непрохані пасажири обурилися, що судно прямує до африканських берегів. 

у Середземному морі, врятовані мігранти, захоплення, корабель, українці, Украина, Україна, Ukraine, news, Бегемот, бигимот, бигемот, бегимот, новини, новости

У Середземному морі торговельне судно «Нівін» підібрало човен, де була майже сотня людей. Коли врятовані з’ясували, що судно прямує до Лівії, вони вчинили бунт, адже хотіли прямувати до Італії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

95 людей підібрали в Середземному морі в човні, що тонув. Біженці прямували до Італії, але судно, що підібрало врятованих, відвезло їх назад у Лівію, куди і прямувало за своїм маршрутом. Біженці обурилися, вчинили бунт і взяли в заручники кількох членів екіпажу.

«Узяли їх на борт, почали їх годувати, як слід. За законом. Вони дізналися, що ми йдемо на Лівію. Пройшли вже до Лівії. Підійшов військовий корабель, військові кажуть – давайте, спускайтеся. Ну, вони вчинили агресію», — розповів телефоном член екіпажу Роман Рожнітовський.

Судно «Нівін» під панамським прапором перевозить автомобілі з Італії до Лівії. Команда переважно з Румунії, але троє моряків – з України. Уп’ятнадцатьох вони не можуть угамувати майже сотню обурених біженців. Не може вплинути на мігрантів і влада Лівії, а виходити із судна громадяни Бангладеш, Пакистану, Судану та ще кількох африканських країн – бояться. «Ми провели 34 години в морі, ми вирушили з Лівії. Не знаю, на чому спеціалізується те судно, вони пояснили, що привезуть до Італії, а привезли назад у Лівію», — пояснює один із врятованих. «Ми знаємо, що коїться в Лівії та лівійських тюрмах, тому не захотіли повертатися на лівійську територію», — додає інший.

Від початку морської пригоди українські члени екіпажу розповідали все, що відбувається на судні, родичам. «І армія приїздила, і спецназ, і наче вони не можуть вигнати ніяк, тому що все має бути мирним шляхом», — каже дружина моряка Аліна Рожнітовська. Потім зв’язок став дуже поганим. Коли Аліна зрозуміла, що ситуація дуже складна, звернулася по допомогу до Міністерства закордонних справ України. Там кажуть, що українським морякам допомагає посольство в Тунісі, вивезти їх із судна готові, але треба оформити документи для проїзду. «Ми опрацьовуємо можливість репатріації громадян України додому. У разі ухвалення українцями відповідного рішення, їм буде видане сприяння у вирішенні питань щодо оформлення лівійською владою необхідних проїзних документів та залучення можливих ресурсів для придбання авіаквитків для повернення в Україну», — пояснив керівник управління консульського забезпечення Василь Кирилич.

Моряків із Румунії вже вивели із судна консули їхньої країни, а троє українців залишаються разом із біженцями-бунтівниками вже тиждень. Мігрантам допомагає «Червоний хрест». Українці ж бояться, що якщо покинуть судно – залишаться без зарплатні.

ИСТОЧНИК ТСН

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube