У п’ятницю, 19 січня, набув чинності наказ Міністерства фінансів України про монетизацію субсидій на рівні підприємств-постачальників енергоносіїв і житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету міністрів України. Це перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінфіну.

монетизацію субсидій, Мінфін, підпиємства постачальники, Україна, новини

«Це перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями — монетизація субсидій на рівні підприємств, що надають послуги. Далі здійснюватиметься підготовка системи до впровадження монетизації субсидій на рівні домогосподарств», — йдеться в повідомленні. Відповідний наказ Мінфіну, який сьогодні набув чинності, затверджує форми реєстрів обсягів спожитих пільговою категорією населення пільг і субсидій на оплату енергоносіїв та наданих житлово-комунальних послуг. Це означає, що всі підприємства житлово-комунального господарства для отримання субвенції з держбюджету на надання пільг і житлових субсидій населенню вже мають можливість заповнювати ці реєстри», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 26 квітня 2017 року Кабінет міністрів України прийняв рішення про монетизацію суми зекономлених субсидій на оплату газу та електроенергії.

Згодом Міністерство фінансів України розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, який складається із трьох етапів. Перший етап включатиме монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств — надавачів послуг. На другому етапі — підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів і їх верифікація тощо). І на третьому етапі — монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

ИСТОЧНИК Аргумент

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube