Національний банк України від 26 січня підвищує облікову ставку з 13,5% до 16% річних. За повідомленням прес-служби НБУ, таке рішення правління банку ухвалило 25 січня.

підвищує облікову ставку, НБУ, інфляція, кредит, Україна, новини

Облікова ставка є одним із інструментів, за допомогою якого Нацбанк встановлює для комерційних банків орієнтир щодо вартості залучених і розміщених коштів. Фактично вона визначає ціну грошей.

«Більш жорстка монетарна політика сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції та її поверненню в цільовий діапазон у середині 2019 року», – заявляють у Нацбанку.

За даними НБУ, в 2017 році споживча інфляція зросла до 13,7% і, таким чином, перевищила ціль Національного банку, встановлену Основними засадами грошово-кредитної політики на 2017 рік і середньострокову перспективу.

«Прискорення інфляції порівняно з 2016 роком (12,4%) відбулося насамперед через дію чинників, на які інструменти грошово-кредитної політики мають обмежений вплив. Зокрема, на показниках інфляції суттєво позначилося скорочення пропозиції окремих видів продовольчих товарів через несприятливі погодні умови в першій половині року, нестабільну ситуацію у тваринництві, зростання світових цін та зовнішнього попиту на вітчизняні продукти харчування (насамперед, м’ясні та молочні)», – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку попереджають, що 2018-го облікова ставка і прогноз інфляції зростатимуть далі.

Експерти вважають, що після підвищення облікової ставки гроші стануть іще дорожчими, а кредити ще менш доступними. За останній рік гроші надходили за рахунок детенізації та із реального сектору економіки. Тому збільшення облікової ставки навряд чи допоможе у боротьбі з інфляцією

Востаннє НБУ підвищував облікову ставку з 12,5 до 13,5% у жовтні 2017 року.

У березні 2015 року НБУ облікова ставка була на рівні 30%, згодом Нацбанк почав поступово знижувати облікову ставку.

Читайте: Согласно «Индексу Биг-Мака», доллар в Украине должен стоить 8,9 грн

ИСТОЧНИК РАДІО СВОБОДА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube