Влітку 2016 року засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж відмовився публікувати великий обсяг даних, пов’язаних з діями російської влади.

Про це повідомляє Foreign policy, пишут Грані.ру.

WikiLeaks, Джуліан Ассанж, компромат на російську владу, новини, Begemot, begemot.media, Begemotmedia

Йдеться про 68 гігабайти даних, що надійшли від джерела з МВС Росії. Як зазначає видання, в 2014 році Бі-Бі-Сі та інші інформагентства повідомляли про ці дані, в яких була інформація про російське військове і розвідувальне втручання в Україні. Однак інформація, отримана  в 2016 році, містила в два рази більше даних.

За словами джерела видання, вказані дані були вельми важливими. «Вони б викрили діяльність Росії і показали, що WikiLeaks не контролюється російськими службами безпеки, — відзначило джерело. — Багато співробітників Wikileaks, добровольці або їх сім’ї, постраждали від корупції і жорстокості в Росії, ми були впевнені, що Wikileaks опублікує це». Однак Ассанж відмовився оприлюднити дані. У підсумку вони були опубліковані на маловідомих сайтах і залишилися майже без уваги.

Як зазначає Foreign policy, на початку своєї діяльності в WikiLeaks заявляли, що у них є багато коспроментуючої інформації стосовно Росії. Однак опубліковано було лише кілька з них. Питання про зв’язки Ассанжа з Росією знову було піднято в 2016 році, коли стало відомо, що WikiLeaks не опублікував документи про угоду на суму 2 мільярди євро між сирійським режимом і державним російським банком в 2012 році.

12 липня директор Центрального розвідувального управління США Майк Помпео звинуватив Wikileaks в діях в інтересах Росії. «Настав час визнати Wikileaks тим, чим він дійсно є — недержавної ворожої розвідувальної службою, підбурюваною такими країнами, як Росія, — заявив Помпео, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні. — WikiLeaks ходить як ворожа розвідслужба і каже як ворожа розвідслужба».

При цьому глава ЦРУ послався на висновки американських спецслужб про те, що російська військова розвідка використовувала  для публікації зламаного листування виборчого штабу Демократичної партії в період президентської кампанії 2016 року.

Помпео заявив, що WikiLeaks більше не може прикриватися «аргументами свободи слова». «З цим покінчено», — сказав глава спецслужби.

ИСТОЧНИК Аргумент

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube