Від якогось моменту мене почала смішити фраза «Я не дивлюся телевізор». Людина, яка промовляє це магічне закляття, повідомляє нам, що вона як Хома Брут – окреслює навколо себе невидиме коло, котре не дає телевізійному Вієві зачарувати його своїм поглядом.

коло, телевізор, телебачення, інтернет, контент, меми, коменти

Як здорову альтернативу називають інтернет з його множинністю вибору і нелінійністю наративу. Але іронія в тому, що Вій уже проник всередину кола і, перефразовуючи Іллю Киву, якщо ви не дивитеся телевізор, то це не означає, що телевізор не дивиться вас.

Приблизно 70% відео, які ви переглядаєте тут, в мережі, це телевізійний контент. Рекламники принесли сюди ідею прайм-тайму і тепер вони знають, в який час в якій соцмережі ефективніше постити матеріал. Інтернет, який задумувався як раціональний простір, поступово здався під натиском емоційності, котра традиційно була козирною картою телебачення.

Читайте також: «Хотелка Кремля»: в Раде объяснили новое требование «Л/ДНР»

Замість повернутися до читання, в цю омріяну Умбертом Еко «галактику Ґутенберґа», ми знову опинилися в «галактиці заппінгу», де безкінечно довго можна скакати між смішними картинками, мемами, котиками, коментами, уривками відео, короткими новинами (але бажано з фоточками) та іншими демотиваторами.

Телебачення проникло в інтернет і підпорядкувало його своїм правилам. Йому не важливо, що ви не маєте дома цього «ящика» і що ви взагалі так зневажливо називаєте одну з найтехнологічніших сфер сучасного життя. Бо телебачення це не екран перед диваном. Телебачення – це контент. І за свою майже столітню історію воно навчилося бути абсолютно непомітним, але всюдисущим. Як кисень.

ИСТОЧНИК Vadym KARPIAK

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube