Верховна Рада України, бюджет якої сягає майже  1 млрд гривень, приховує свої  витрати. Так, народні депутати знайли «мертві душі» й  необґрунтоване завищення ціни на продукти в їдальні

бегемот, begemot, begemotmedia, новости, Верховна Рада, приховує, витрати, казнокрадство Україна

Під час нещодавнього засідання Регламентного комітету парламенту, де розглядалися фінансово-господарські питання діяльності Верховної Ради, були озвучені скандальні факти витрачання коштів у законодавчому органі.

Так, депутати просили керівництво парламенту ознайомити їх із 230 водіями, котрі за документами працюють в автобазі парламенту. Численна гвардія шоферів здивувала деяких представників Регламентного комітету. Вони зазначали, що взагалі не користуються послугами парламентської автобази, фінансування якої становить близько 50 млн гривень на рік.

Автопарк ВР нараховує 174 машини. Їхній середній вік – 13 років. Головна стаття витрат автобази – пальне: потреба у пальному на 2016 рік становила близько 30 млн гривень. Минулого року депутати радили чиновникам ВР вдвічі зменшити норми витрат пального, але їх не почули.

У зв`язку з цим депутат Дмитро Лубінець попросив чиновників апарату ВР надати в комітет інформацію про те, хто з народних депутатів і скільки годин користувався машинами ВР. Він навіть зазначив, що парламентським автопарком досі користуються колишні голови парламенту. А екс-депутат та письменник Борис Олійник начебто ледь не щодня минулого року викликав службову машину. Лубінець зробив припущення, що чиновники з парламенту маніпулюють даними щодо використання автопарку, а серед водіїв є «мертві душі».

Людей, які існують лише на папері, у Верховній Раді знайшла і депутат «Народного фронту» Ірина Єфремова. За її словами, у парламентському підприємстві «Їдальня» активно використовується практика працевлаштування «мертвих душ», їх – «понад 80 людей, які не працюють, а отримують заробітну плату».

Депутат озвучила й іншу інсайдерську інформацію: в їдальнях Верховної Ради здійснюється обслуговування великої кількості заходів, але «половина грошей іде поза касою». Також Єфремова зазначила, що на придбання нового посуду в їдальню було витрачено сотні тисяч гривень, але їжу депутатам досі подають у старому.

Обурення депутатів викликає і вартість страв у парламенті. Павло Пинзеник з «Народного фронту» вказав, що кілограм яловичини для депутатів коштує 317 гривень, хоча навіть із націнкою у 54% вона мала б коштувати у півтора разу дешевше.

У свою чергу Лубінець та Войцеховська стверджували, що купують у магазинах яйця по 20 гривень за десяток, тоді як у парламенті цей товар продають вже за 100 гривень. «Навіть якщо вони (при закупівлі. – Ред.) коштують 20 гривень, як після приготування ціна стає 100 гривень, не розумію», – дивувася Лубінець.

В Управлінні справами ВР погоджуються, що із харчуванням депутатів є проблеми. «Їдальня» не платить оренду, отримує зарплату, не платить за воду, а ціни приблизно такі, як на Хрещатику, а може, й вищі. Для мене це теж незрозуміло… – відповів на ці закиди Боднар. – Я прораховую способи кардинально змінити ситуацію. На жаль, на сьогодні я не можу похвалитися якимись результатами».

Повністю статтю читайте ТУТ

ИСТОЧНИК http://glavcom.ua/

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube