Рік тому, 22 травня 2017 року, була поставлена крапка в багаторічних спробах нашої країни отримати безвізовий режим з ЄС. В офіційному віснику Євросоюзу опублікували відповідне рішення, і 11 червня воно вступило в силу. На сьогоднішній день, за словами президента Петра Порошенка, безвизом вже скористалися 500 тисяч українців, пише «Сьогодні».

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media, ЄС, нові правила, безвізовий режимЗараз в ЄС працюють над розробкою нової системи контролю — ETIAS (Європейська система авторизації та інформацією про подорожі). Передбачається, що вона буде автоматично перевіряти безвізових мандрівників з усіх країн по декількох базах безпеки. Для цього потрібно попередньо подавати заявку через інтернет (див. інфографіку).

новости, новини, Україна, Украина, Бегемот, Бегемот медиа, влада, власть, політика, политика, begemot, begemot.media

В кінці квітня Рада Європи і Європарламент узгодили остаточний варіант проекту. У липні його винесуть на голосування в ЄП, і, якщо не буде перешкод, з 2021 року система вступить в силу. Євросоюзу вона влетить у копієчку: в 212 млн євро обійдеться розробка сайту і мобільного застосування, ще в 85 млн євро — щорічне обслуговування. Перші три роки система буде працювати тільки для туристів, що прибувають в ЄС літаками і кораблями. А жителям чотирьох безвізових країн — Румунії, Болгарії, Хорватії та Кіпру — і зовсім не потрібно буде отримувати попередній дозвіл на поїздку.

«Переважна більшість заявників (як очікується, більше 95%) отримає позитивне рішення вже через кілька хвилин після оплати (7 євро на 3 роки), якщо не буде збігів з контрольними базами даних, контрольним списком ETIAS або порушень чітко визначених правил. З приблизно 5 % заявників, щодо яких буде виявлено збіг, 3-4%, як очікується, отримають позитивне рішення після перевірки даних», — відзначають в Єврокомісії.

За їх словами, система ETIAS — це не віза, адже українцям не доведеться збирати численні довідки, стояти черги до консульств і платити 35 євро збору: «Попередня авторизація спростить перевірки на кордоні, забезпечить злагоджену оцінку ризиків і істотно зменшить кількість відмов у в’їзді на пунктах перетину кордону».

За даними Держприкордонслужби, з моменту отримання безвіза по кінець квітня країни Євросоюзу відвідали 17,6 млн українців, з яких за біометрикою виїхали 4,2 млн осіб, а за безвізом — майже півмільйона наших співвітчизників.

«Найчастіше українці вибирають маршрут для подорожей через українсько-польський кордон, рідше — через пункти пропуску на кордоні зі Словаччиною. Більшість подорожуючих вибрали авіаційні пункти пропуску. Найменше вибирають подорожі морем», — кажуть прикордонники.

До речі, заповнюючи анкету для заявки ETIAS, потрібно буде вказувати і ряд незвичайних обставин: чи були ви в країнах, де вирують епідемії або недавно траплявся теракт.

ИСТОЧНИК УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube