Форма гібридної війни – це не феномен сучасності. Росія уже десятиліттями веде атаки на демократичний світ. Так, зокрема по відношенню до України у людську підсвідомість заклали колоніальне сприйняття.

колоніальне, пропаганда, Wikipedia, Голодомор, Вікіпедія

Тому часто можна чути у доволі прогресивних країнах Європи, як застосовуються такі формулювання, як «На Україні». Відповідно у їхньому сприйнятті – це окраїна, котра являється частиною Росії. Коли хтось заперечує, то вони звертаються до відомих інтернет-тлумачників, енциклопедій, які в більшості наповнені російськомовним контентом. Ну і звісно, вони не шукають істини, а просто посилаються на ці джерела, аргументуючи як беззаперечний факт.

Відомо, що за останні чотири роки в Україні відбулося багато змін, прийняті рішення по декомунізації, а також на рівні Президента України прийнято 10-ти річну програму зміцнення української мови. Також прийнятий мовний закон, закон про освіту довкола яких було багато обговорень і критики.

Та разом з цим, треба зауважити, що українці все менше використовують російську в побуті. Розмовляти українською стало навіть більше модно, як необхідно. Також часто можна спостерігати, як люди пильнують формулювання, котрі застосовувались, як маркери для знецінення та приниження України. Заперечують їх у корені.

На жаль, сьогодні під впливом російської пропаганди ще багато речей. Візьмемо наприклад всесвітньо відому енциклопедію Wikipedia котрою часто користуються, від школярів до науковців. Задаємо в пошук українською мовою потрібну нам інформацію. Наприклад «Голодомор в Україні», але чомусь отримуємо двомовний фідбек. Та саме цікаве, у шапці якого йде російська пропаганда. Але для Вікіпедії то напевно не принципово.

Виходячи з цього, не принциповим можна назвати той факт, що саме російськомовна версія, перекручує сам факт організації прямого геноциду в Україні російською владою. Натомість подається факт, як ніби Голодомор відбувався на всій території колишнього Радянського Союзу і не був штучним явищем. В свою чергу хочу зауважити, що весь світ визнав штучний геноцид українців у ті часи.

До речі, позавчора у Росії відзначилися лицемірною заявою через Голодомор 1932-1933 років в Україні. У МЗС РФ зазначили, що майже сотню років тому, голод зачепив багато народів СРСР, і жодного цілеспрямованого геноциду українського народу не було. Якраз таке саме формулювання і є у Вікіпедії.

ИСТОЧНИК

Роман РЕВЕДЖУК

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube