Ставлення до медичної марихуани різниться у світі: десь лікують епілепсію, а десь — забороняють досліджувати. Медичний канабіс дозволяють у 18 країнах. У деяких — лише легальні препарати на основі окремих канабіноїдів. Десь такі ліки продають лише за рецептом. Десь — без нього.

Статус медичного канабісу залежить від дослідження препарату в країні, пише platfor.ma.

медичної марихуани, медицина, застосування, заборона, Україна, новини

Де застосовують медичну марихуану

Медична марихуана дозволена у американському штаті Каліфорнія. Щоб отримати рецепт, потрібно звернутися до терапевта. Крім того, можна оформити картку-дозвіл на купівлю канабісу на рік. У Чикаго в окремих лікарнях це заборонено.

Канада та Австралія лідирують за експортом медичної марихуани. Канадські фармацевтичні компанії обіцяють 281-рівневу систему контролю якості продукту.

30 тис. жителів Ізраїлю мають право використовувати медичну марихуану. Більшість з них мають онкологічні хвороби. Медикаменти на основі канабіноїдів допомагають усунути побічні ефекти хіміотерапії. Разом з тим в Ізраїлі штрафують за куріння марихуани у громадських місцях. Виручені від штрафів кошти вкладають у просвітницькі програми щодо запобігання наркоманії.

Що лікує медична марихуана

Ефективність канабіноїдів під час усунення побічних ефектів хіміотерапії довели американські науковці з Національного інституту раку. Застосування «трави» у вигляді олії чи таблетків дає такий самий знеболювальний ефект, як опіати. Крім того, у хворих з’являється апетит та зникають симптоми депресії.

Канабіноїди усувають м’язові судоми у хворих на розсіяний склероз та епілепсію. Так, частота судомних нападів під час епілепсії зменшується на 54%.

Медичну марихуану застосовують під час розладів сну та появі тривожних станів.

медичної марихуани, медицина, застосування, заборона, Україна, новини

При вживанні препаратів з високим вмістом ТГК можливі поява тривожності, дезорієнтація, тахікардія, сплутаність свідомості та безсоння.

«Канабіноїди допомагають дітям з певними видами епілепсії, людям з посттравматичним стресовим розладом, пацієнтам з онкологічними патологіями. Є перспективи лікування серцево-судинних захворювань препаратами канабісу. Треба розуміти, що далеко не всі канабіноїди є психотропними, тобто викликають зміни в центральній нервовій діяльності. Є величезна база даних стосовно непсихотропних препаратів з коноплі», — каже український патофізіолог Віктор Досенко.

Медична марихуана в Україні

В Україні виробництво та дослідження марихуани заборонено. Канабіс входить в Таблицю  речовин, заборонених до обігу на території нашої країни. Це позбавляє науковців досліджувати «траву» та проводити різні експерименти. Без наукових досліджень вітчизняні ліки на основі канабіноїдів не потраплять до пацієнтів. Активісти виступають з вимогами до Уряду переглянути рішення і дозволи застосовувати медичну марихуану у лікувальних цілях. Утім поки зрушень не має.

«Без наукових досліджень цього не втілити. Законний доступ до медичного канабісу можливий лише на основі чітких наукових обґрунтувань та дієвої системи фармакологічного нагляду», — кажуть активісти.

Канадська компанія Aurora Cannabis, один з найбільших виробників марихуани, домовилася про покупку свого конкурента CanniMed Therapeutics за $850 млн. Злиття цих двох компаній утворює гігантський бізнес з виробництва марихуани. Котрий буде мати вартість близько $6 млрд. Таке підприємство стане найбільшим світовим гравцем на ринку.

ИСТОЧНИК ГАЗЕТА

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube