«Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині» – хором проголошують на тлі угорського прапора в угорському консульстві в Берегові громадяни України. Які стають водночас громадянами Угорщини й отримують угорський паспорт і вказівку приховувати цей факт від української влади.

хором, Угорщина, подвійне, громадянство, присяга, СБУ, Закарпаття

Такі дії Будапешта є відверто недружніми та провокаційними. Понад те, це частина ширшого плану з дестабілізації Закарпаття, в якому, певно, зацікавлений не лише Орбан, але й Путін.

Українська держава має перейти від умовлянь до рішучих дій, щоб не допустити російського сценарію «донбасизації» Закарпаття.

По-перше, покласти край підривній діяльності емісарів Будапешта й Москви. Іноземних провокаторів – відправити додому, а їхніх місцевих помічників – притягнути до відповідальності. Це стосується зокрема й тих, хто прикривається релігією чи правами меншин для антиукраїнської пропаганди (як чимало діячів Московського патріархату чи проугорських організацій). Час припинити толерування політичного русинства, закликів до автономізації, майже неприхованого підкупу угорськими організаціями мешканців Закарпаття, зокрема працівників бюджетних установ.

По-друге, навести лад із незаконним подвійним громадянством.

По-третє, посилити безпековий складник на Закарпатті, включно з відновленням військових частин у Берегові й інших містах та розміщенням підрозділів національної гвардії.

Але головне, що слід зробити, – змінити керівництво області й рішуче очистити вертикаль виконавчої влади та правоохоронних структур на Закарпатті. Лише звільнивши тих, хто відповідає за зрощення корупціонерів і контрабандистів з агентами іноземного впливу й поставивши відданих Україні людей на чолі ОДА, районних адміністрацій, управлінь СБУ, поліції та митниці, зможемо навести лад на Закарпатті. В іншому разі – роздачею паспортів, проповідями в московських церквах і героїзацією борців за «велику Угорщину» справа не обмежиться.

ИСТОЧНИК Ганна ГОПКО

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube