Трансформація міліції у поліцію, підкріплена формальною переатестацією, суттєво не змінила методи роботи правоохоронців та геть не зменшила рівня злочинності. Довіра до правоохоронної системи сьогодні так само мізерна, як і до Революції Гідності.

міліції у поліцію, правоохоронці, методи роботи, реформа, Україна, новини

Розберемо у деталях гучну післяноворічну історію про зухвалий обшук у будинку підприємця білоруського походження Тимофія Кохновича. Ця гучна справа наробила багато галасу, бо стала публічною. А головне — злочин правоохоронців вдалося зафіксувати завдяки камерам відеоспостерження.

Вересень 2017-го. Головне управління поліції Києва. Тут презентують пілотний проект ефективного зразкового поліцейського офісу. Первістком для впровадження інновації обирають саме Голосіївське управління.

Це є один з найбільших районів Києва, він є досить перспективним. І там, взагалі, дуже молодий колектив, який був недавно сформований і він 100% підходить для того, щоб його реформували далі– зазначила помічниця голови Нацполіції міста Києва Ольга Юшкевич.

А поки в міністерстві внутрішніх справ піарилися на тренінгах з прав людини, в передовому Голосіївському райвідділку і розпочиналася історія про перевертнів у погонах, про яку на початку 2018 року року дізналася вся країна.

У вересні 2017 молоді слідчі Голосіївського управління поліції внесли до ЄРДР кримінальну справу про зберігання вдома зброї та боєприпасів. Підстава — нібито анонімне звернення. Один з головних фігурантів – Тимофій Кохнович.

На переконання головного героя цієї скандально-детективної історії, поліціянти вирішили «потрусити» його невипадково. У Мінську у нього була компанія, Кохнович був співвласником компанії «Ринку цінних паперів». З початку 2000-х компанія займалася різним інструментом на ринку цінних паперів, такі як облігація та векселя.

І до 2006 року виявилося, що наші операції з цінними паперами, такими як векселя, потрапляє уже у поле зору правоохоронців. І напередодні введення в дію цього наказу у нас провели обшук. Трьох наших хлопців затримали. Я на той момент не перебував в офісі і мені вдалося поїхати, – додав Кохнович.

Розуміння та прихисток Кохнович віднайшов в Україні, тут йому надали офіційний статус біженця, а у 2016 році він отримав українське громадянство.

Навички підприємця стали у пригоді – зараз Кохнович займається страховими послугами. Вочевидь успішний бізнес Кохнвjича та його неоднозначне минуле і наштовхнуло представників нової переатестованої поліції на думку про можливість непогано підзаробити.

«У серпні місяці мене викликали в МВС на Богомольця. Як з’ясувалося на той момент, це був просто «закид вудки». На мене психологічно тиснули, говорили, що переслідується якийсь список з 30 білорусів, в незалежності від їх статусу, громадянства та іншого», – прокоментував підприємець.

За це вони вимагали 300 тисяч доларів. Коли ж підприємець від «привабливої» пропозиції відмовився, події почали відбуватись зі швидкістю світла. 10 людей з ковадлами в масках зі зброєю ввійшли у дім підприємця. Згодом чоловіка затримали.

В ухвалі на обшук йшлося про підозру у зберіганні боєприпасів та вогнепальної зброї. Але вже у Голосіївському райвідділку розмова зі слідчим пішла геть про інше.

Зараз Кохнович запевняє, що з нього відверто та зухвало вимагали хабар! Через те, що відмовився, зустрів Новий 2018-й рік у застінках Голосіївського райвідділку. І вже 1-го січня у судовому засіданні з’ясувалося неймовірне.

Навіть суддя була шокована тим, наскільки кострубато слідчі та прокурори склепали цю справу. Адже там ні про які патрони, зброю та боєприпаси слідчі та прокурор не обмовилися. Йшлося лише про білоруське громадянство, міжнародний розшук і екстрадицію.

ИСТОЧНИК 24tv

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube