Тюремні голодування народного депутата Надії Савченко викликають підозри щодо їхньої можливої фіктивності. Таку думку висловив в ефірі ObozTV військовий експерт Юрій Колесніков.

«Зараз багато шуму піднімається навколо її голодування. Я думаю, що у всіх, хто дружить з головою, були запитання і по її першому голодуванню, коли вона 83 дні голодувала», — заявив він.

Колесніков навів історичний приклад — смертельне голодування ірландських націоналістів у тюрмах Великобританії в 1981 році: «Мартін Херсан — 46 днів сухого голодування — людина померла. Найдовше голодування — Кірон Догерті — 73 дні. Останні 30 діб за його життя воювали медики. Проте, не врятували».

«Якби хтось для себе влаштував голодування, то він знає, що через тиждень вже ледве ходиш. З ліжка піднятися — ціла історія», — підкреслив військовий експерт.

Також Колесніков навів у приклад голодування українського політв’язня в Росії Олега Сєнцова, який зажадав відпустити всіх ув’язнених українців у Криму і РФ.

«Щодо нього чомусь сумнівів немає. Я боюся, що він може себе довести до смерті. Він не гратиметься. Було б непогано, якби його умови були виконані, але ми знаємо, що Росією управляє де-факто маніяк», — зазначив він.

Позафракційний народний депутат Надія Савченко заявила про те, що готова провести в російській в’язниці 22 роки за умови, що всі українські полонені, включаючи кримських татар, повернуться додому.

Чи може на практиці бути реалізована ідея Савченко?

— Ні, це абсолютно неможливо. З якого дива вона відсидить 22 роки, якщо вона не засуджена до 22 років? Її помилували. Акт помилування — це акт прощення. Тому ніяких 22 років у неї взагалі немає.

Це не більше ніж політична декларація. Це нісенітниця.

ИСТОЧНИК OBOZREVATEL

Подписывайтесь на наши каналы telegram в Тelegram и telegram в Youtube